UA / RU
Підтримати ZN.ua

CША повинні продовжувати допомагати Україні — Байден

Президент Штатів наголосив, що український народ демонструє неймовірну сміливість і витривалість проти путінської агресії.

CША працюють над забезпеченням миру для українського народу на тлі путінської агресії та повинні продовжувати допомагати Києву. Про це заявив американський президент Джо Байден під час промови на Національному молитовному сніданку в Капітолії у четвер, 1 лютого, повідомляє “Голос Америки”.

"Виклик нашого часу нагадує нам про нашу відповідальність як країни - допомагати одне одному, сприяти справедливому і міцному миру, підтримувати його за кордоном і тут, удома", - сказав лідер США.

Читайте також: Бездіяльність Конгресу у питанні підтримки України подарує перемогу Путіну – міністр фінансів США

У промові Байден також згадав про ситуацію у Секторі Гази. Він наголосив, що США не лише моляться за мир, але й працюють над його підтриманням у світі.

“Ми активно працюємо для забезпечення миру, безпеки, гідності для ізраїльського народу та палестинського народу. Я займаюся цим день і ніч. І, як і багато хто з вас у цій залі, працюю над тим, щоби повернути наших заручників додому, щоб полегшити гуманітарну кризу та встановити мир у Газі та Ізраїлі, стабільний мир між двома державами. Для двох народів”, - сказав американський президент.

“Ми також працюємо заради миру, безпеки та гідності для українського народу, який демонструє неймовірну сміливість і витривалість проти путінської агресії. Ми мусимо продовжувати допомагати їм”, - додав Байден.

Під час заходу уривок із молитви прочитав спікер Палати представників США Майк Джонсон, також виступили американські сенатори республіканці та демократи.

Національний молитовний сніданок проводиться у Вашингтоні щороку. Зазвичай, на цю зустріч запрошуються політики і релігійні лідери з усієї країни та з-за кордону. 

Читайте також: У Конгресі США назвали граничну дату, коли винесуть на голосування угоду про безпеку кордону та допомогу Україні

Раніше повідомлялося, що адміністрація Байдена розробляє нову стратегію підтримки України, яка зменшить акцент на звільненні тимчасово окупованих територій і зосередиться на допомозі Києву відбити нові наступи військ РФ, рухаючись до довгострокової мети — зміцнення українських збройних сил та економіки.

Водночас допомога Україні опинилася під загрозою на тлі суперечки законодавців щодо потенційних змін у політиці США на кордоні з Мексикою. Американці бояться напливу мігрантів, і це дає змогу республіканцям у Конгресі шантажувати демократів і блокувати допомогу Києву. У Конгресі вже почали говорити про можливий “план Б”.