UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен зустрінеться з головним дипломатом Китаю — Reuters

США намагаються налагодити комунікацію з Пекіном. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрінеться з головним китайським дипломатом Ван І в четвер, 13 липня, коли офіційні особи зберуться в Індонезії в межах АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії), заявили в Держдепартаменті. Про це повідомляє Reuters.

Ван представляє Китай на зустрічі в Джакарті за участю АСЕАН і країн-партнерів після того, як Пекін заявив, що міністр закордонних справ Цинь Ган не зможе приїхати за станом здоров'я.

Блінкен зустрічався з Цинь і Ваном у Пекіні минулого місяця під час візиту до Китаю. Поїздка була спрямована на те, щоб внести стабільність в інтенсивне суперництво між країнами, які також є двома найбільшими економіками світу

Посол Китаю в США провів у середу, 12 липня, рідкісну зустріч у Пентагоні з високопоставленим представником американського оборонного відомства - переговори відбулися після критики з боку США щодо небажання Китаю брати участь у військових комунікаціях.

Аналітики розглядають ці контакти як частину зусиль з наближення зустрічі між президентом США Джо Байденом і китайським лідером Сі Цзіньпіном пізніше цього року, але напруженість залишається високою.

У вівторок. 11 липня, на саміті у Вільнюсі НАТО оприлюднив різке комюніке, заявивши, що Китай кидає виклик інтересам, безпеці і цінностям Альянсу своїми "амбіціями та політикою примусу".

Пекін відповів на звинувачення і заявив, що виступає проти будь-яких спроб НАТО розширити присутність в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Минулого тижня представник Державного департаменту США у справах Східної Азії Деніел Крітенбрінк заявив, що Блінкен працюватиме з членами АСЕАН у Джакарті у відповідь на "зростання тенденції до некорисних, примусових і безвідповідальних дій Китаю".

Читайте також: Китай відповів на критику з боку НАТО і попередив, що захищатиме свої права

Міністр фінансів США Джанет Єллен відвідала Китай на початку цього місяця, а наступного тижня запланований візит представника США з питань клімату Джона Керрі. Такі візити вважаються важливими для поліпшення комунікації між країнами після того, як американські військові збили шпигунську повітряну кулю Китаю над Сполученими Штатами.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.