UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен прокоментував невдалий виступ Байдена на дебатах

Держсекретар США нагадав про роль Байдена у зміцненні ролі США у світі.

Державний секретар США Ентоні Блінкен відповів на критику виступу президента Джо Байдена на дебатах минулого тижня, заявивши, що його політика за останні три з половиною роки зміцнила довіру до американського лідерства у світі, пише Reuters.

Після того, як світові ЗМІ висловили занепокоєння виступом Байдена на дебатах проти Дональда Трампа, Блінкена запитали на заході Інституту Брукінгса, що "друзі і вороги" в усьому світі повинні знати про лідерство США під керівництвом Байдена.

У відповідь на питання щодо того, що  "друзі і вороги" в усьому світі повинні знати про лідерство США під керівництвом Байдена, задане під час заходу Інституту Брукінгса, Блінкен відповів, що люди в усьому світі дивляться на те, що Байден зробив з моменту вступу на посаду, а не за одну ніч, і що вони цінують його політику.

"Вони побачили президента, який відновив Америку, відновив вплив Америки у світі, реінвестував у ці альянси, у ці партнерства так, як вони прагнуть і хочуть", – сказав Блінкен.

Після 90-хвилинних дебатів на CNN, що відбулися минулого четверга, багато американців висловили обурення щодо обох кандидатів. Байден, 81-річний чинний президент від Демократичної партії, з хрипким від застуди голосом, спотикався на деяких відповідях і збивався під час інших. 78-річний республіканець Трамп повторив низку обурливих тверджень, які вже неодноразово були доведені як неправдиві, в тому числі заяви про те, що він насправді виграв вибори 2020 року, але Байден не спростував їх.

Вперше з четверга про дебати запитали Блінкена, головного американського дипломата і багаторічного помічника Байдена. Він підкреслив ефективність роботи Байдена на посаді.

"Якщо ви подивитеся на опитування по всьому світу, ви побачите, що довіра до американського лідерства різко зросла за останні три з половиною роки. Це не відбувається просто так. ... Це результат політики, яку ми проводимо, це результат нашої участі. І вони бачать, що президент Байден є лідером у всіх цих різних сферах, і що він об'єднує людей і зосереджується на викликах, які стоять перед нами і які є спільними для багатьох інших країн”, – сказав він.

Прихильники Байдена сподівалися, що дебати розвіють занепокоєння щодо того, що він занадто старий для ще одного терміну, але замість цього вони лише посилили занепокоєння. Деякі демократи закликали Байдена вийти з перегонів.

Водночас, американські виборці не змінили думки про свого фаворита на виборах президента у листопаді попри невдалий виступ президента.

Низка демократів почала сумніватися, чи має чинний президент все необхідне, щоб перемогти свого опонента на майбутніх виборах у листопаді.

Колишній президент США Барак Обама підтримав Джо Байдена після його невдалих дебатів із Дональдом Трампом. Обама нагадав, що він також програв свої перші дебати у 2012 році, проте у підсумку все одно отримав крісло у Білому домі.

Детальніше дебати та їхні наслідки проаналізував Олег Шамшур у статті “Дебати Байдена і Трампа: Білий доме, у вас проблема”.