UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біля Аляски знайшли аеростат, який може бути шпигунським — CNN 

ФБР проведе аналіз.

Рибалки біля узбережжя Аляски знайшли об'єкт, який, на думку американських офіційних осіб, може бути шпигунським аеростатом, повідомляє CNN.

Читайте також: Китай уперше з 2010 року розширив закон про державну таємницю

Об'єкт відправлять у лабораторію ФБР у Квантіко для аналізу, як це робили з попередніми повітряними кулями для спостереження.

Рибалки надали фотографії повітряної кулі правоохоронним органам після того, як натрапили на неї. За словами трьох джерел CNN, не було ясно, що саме це за об'єкт, але ФБР вирішило, що зовні він досить схожий на аеростат для спостереження, який належить іноземному уряду, і це вимагає подальшого розслідування.

Читайте також: Як Росія розігрувала китайське вторгнення — Financial Times

Розмови про повітряні кулі для спостереження активізувалися минулого року, коли китайський аеростат-шпигун, схоже, збився з курсу і пролетів через континентальну частину Штатів. Ця куля потрапила на територію США через повітряний простір Аляски.

За оцінками Вашингтона, знайдений тоді аеростат-шпигун був частиною масштабної програми спостереження, яку проводили китайські військові. Чиновники США кажуть, що за останні роки флот повітряних куль здійснив щонайменше два десятки місій над щонайменше п'ятьма континентами.

США зрештою збили повітряну кулю, яка пролетіла над країною в лютому минулого року. Після цього Штати розширили роботу своїх радіолокаційних систем, щоб вони могли краще виявляти об'єкти, які рухаються на певній висоті і з певною швидкістю. 

Потужніші радіолокаційні системи дозволили американським військовим фіксувати більше непізнаних об'єктів у повітряному просторі США. За кілька тижнів після інциденту з китайською повітряною кулею було збито ще три повітряні об'єкти. 

Пентагон заявив, що китайський аеростат не збирав розвідувальні дані під час польоту над США, але спецслужби Штатів виявили, що він використовував американського інтернет-провайдера для періодичної передачі даних, пов'язаних з навігацією і місцезнаходженням, до Китаю.

Читайте також: Індія випередила Китай і стала лідером за темпом зростання серед найбільших економік світу

Китай, схоже, призупинив свою програму після цього інциденту, і неясно, чи була вона відновлена. У січні Тайвань звинувачував Пекін у відправці повітряних куль через повітряний простір острова.