UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байдена допитали у справі про секретні документи

Допит мав добровільний характер і тривав протягом двох днів.

Спеціальний прокурор Міністерства юстиції США Роберт Гур допитав американського президента Джо Байдена у справі про його роботу з секретними документами, що датуються перебуванням Байдена на посаді віце-президента. Про це повідомляє FT.

"Як ми говорили з самого початку, президент і Білий дім співпрацюють з цим розслідуванням, і в міру потреби ми публічно надавали відповідну інформацію, будучи максимально прозорими, щоб захистити і зберегти цілісність розслідування", - заявив речник Білого дому.

Розслідування Роберта Гура, призначеного генеральним прокурором Мерріком Гарландом, розпочато після виявлення секретних документів в офісі, який Байден використовував після того, як залишив посаду віце-президента, а пізніше - в його резиденції у Вілмінгтоні, штат Делавер. Білий дім заявив, що допит Байдена був добровільним і вже завершився.

Співпраця Байдена з федеральним розслідуванням щодо його роботи з секретними документами відбувається в той час, як колишньому президенту Дональду Трампу висунуто звинувачення в тому, що він навмисно неправильно поводився з урядовими матеріалами, які є важливими для національної безпеки США, у межах розслідування, проведеного спеціальним прокурором Джеком Смітом.

Читайте також: Politico: Чи витримає Європа другий термін Трампа?

Трамп, який є лідером серед потенційних кандидатів від Республіканської партії на посаду президента у 2024 році, чинив опір передачі документів, що призвело до їх вилучення під час обшуку у його маєтку Мар-а-Лаго на півдні Флориди в серпні 2022 року. Трамп не визнав себе винним під час пред'явлення звинувачення у федеральному суді в Маямі у червні.

Розслідування щодо поводження Байдена з секретними документами стало несподіваною політичною дилемою для Білого дому, хоча це не завадило президенту розпочати свою кампанію з переобрання, оскільки Демократична партія підтримала його.

Розслідування Гура включало допити низки головних помічників Байдена з моменту його початку в січні. Тоді Гарланд заявив, що Міністерство юстиції прагне "як до незалежності, так і до підзвітності в особливо чутливих питаннях, а також до ухвалення рішень, які беззаперечно ґрунтуються лише на фактах і законі".

Читайте також: Верховний суд відхилив один з позовів про заборону Трампу балотуватися в президенти

Нещодавно Байден назвав можливий другий термін Трампа загрозою для демократії в США. Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу? Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної «У США є прихильники Путіна. Що про них потрібно знати».