UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден закликав Сі Цзіньпіна "бути обережним" у відносинах з РФ

Президент США вказав на те, що економіка Китаю залежить від інвестицій Заходу.

Президент США Джо Байден сказав лідеру Китаю Сі Цзіньпіну на тлі зустрічі з главою Кремля Владіміром Путіним "бути обережним", оскільки Пекін покладається на західні інвестиції. Про це повідомляє Reuters.

"Я сказав: Це не погроза. Це спостереження”, - заявив Байден.

"Відтоді, як Росія вторглася в Україну, 600 американських корпорацій пішли з РФ. А ви сказали мені, що ваша економіка залежить від інвестицій з Європи та США. Будьте обережні", - додав президент США.

"Він слухав і не сперечався”, - сказав Байден про реакцію Сі, додавши, що Китай не надає повну підтримку РФ.

Читайте також: Міністр фінансів США, перебуваючи у Китаї, закликала КНР до «здорової конкуренції»

"Отже, я думаю, що є спосіб, яким ми можемо вирішити цю проблему", - заявив президент США.

У відносинах між США та Китаєм спостерігається посилення напруженості навколо питань національної безпеки, а також Тайваню, війни Росії проти України та розширення американських експортних обмежень на передові технології.

Читайте також: NYT: Дружба Сі Цзіньпіна з Путіним вже досягла свого піку

Під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви для переговорів із Путіним у березні обидва лідери оприлюднили спільну заяву, яка містила знайомі звинувачення на адресу Заходу про те, що Вашингтон підриває глобальну стабільність, а НАТО втручається в Азійсько-Тихоокеанський регіон. На початку цього тижня Сі та Путін також взяли участь у віртуальному саміті ШОС. 

Пекін і Москва пообіцяли зміцнювати військові зв'язки. Нещодавно міністр оборони Китаю Лі Шанфу зустрівся з главою російського військово-морського флоту Ніколаєм Євменовим.

Читайте також: Китай прийняв військові кораблі РФ, які пройшли поблизу Тайваню та Японії — Reuters

Китай утримується від відкритого засудження вторгнення Росії в Україну. Але з лютого просуває «мирний план», який Захід зустрів скептично. 

Пекін неодноразово намагався зобразити себе миротворцем, попри тісні зв'язки з РФ. Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей, який відвідав європейські столиці з метою сприяння мирним переговорам, заявляв, що Пекін розглядає можливість ще однієї «миротворчої місії». Однак деякі західні аналітики ставлять під сумнів щирість зусиль Китаю у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.