UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден та президент Південної Кореї не обговорюватимуть можливість постачання південнокорейської зброї Україні

Нещодавно президент Південної Кореї натякнув на можливість зміни позиції Сеула щодо передачі зброї.

Питання можливості надання Південною Кореєю зброї Україні наразі не стоїть на порядку денному зустрічі президента Південної Кореї Юн Сок Йоля і лідера США Джо Байдена. Про це заявив представник адміністрації Юн Сок Йоля, повідомляє Yonhap.

Юн нещодавно натякнув на можливість зміни політики Південної Кореї щодо надання лише нелетальної допомоги Україні у боротьбі з вторгненням РФ, заявивши в інтерв'ю Reuters, що може бути важко наполягати лише на гуманітарній або фінансовій допомозі, якщо Україна зазнає широкомасштабної атаки на цивільне населення.

Раніше в понеділок, 24 квітня, радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що Україна буде важливою темою розмови під час саміту Юна і Байдена в Білому домі, але не вказав на питання передачі зброї.

Пізніше представник президента Південної Кореї сказав, що Україна буде обговорюватися в контексті глобальних питань.

«Щодо того, чи буде на порядку денному питання про надання зброї, я скажу, що наразі ні», - заявив він журналістам у Вашингтоні.

«Цілком можливо говорити про позиції двох країн щодо війни в Україні як про глобальне питання, і я думаю, що це цілком нормально для будь-якого лідера країни робити це зараз», - додав представник президента Південної Кореї.

Раніше The Washington Post повідомляло, що президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, який з 24 по 29 квітня перебуватиме в США, потрапить під тиск з боку американської влади щодо розблокування поставок артилерійських боєприпасів Україні. Сеул має великі запаси боєприпасів, але він відмовився відправляти їх в Україну через занепокоєння щодо своїх відносин із Москвою.

Читайте також: США співпрацюватимуть з Південною Кореєю над додатковою підтримкою України — Держдеп 

Північна Корея, за даними американської розвідки, постачає Росії зброю, самі росіяни не приховують, що збираються залучити корейців до відбудови незаконно окупованих українських територій. А що ж Південна Корея? Вона належить до цивілізованого світу і заявляє, що знаходиться на «світлому боці історії». Чому ж міністр Кулеба назвав її «найскладнішим випадком»?  Чому Україна й досі не має поставок з країни, що є одним з найбільших експортерів зброї у світі? Читайте про це в статті Наталії Бутирської «Як російський фактор впливає на постачання зброї Україні».