Президент США Джо Байден третього жовтня провів із лідерами країн-союзників заплановані телефонні переговори – на тлі занепокоєння, що підтримка Україні з боку США може зменшитися. Ці настрої посилилися після того, як військова допомога не була включена у тимчасове фінансування уряду.
Байден провів розмову із лідерами Європейського Союзу та НАТО – про продовження скоординованої підтримки України, повідомив Білий дім, передає Reuters.
За повідомленням Адміністрації Байдена, у розмові взяли участь прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, президент Польщі Анджей Дуда, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Також до них приєдналися генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, президент Румунії Клаус Йоханніс і міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні допомогу у сфері безпеки на суму близько 44 мільярдів доларів (найбільше за всіх союзників). У серпні адміністрація Байдена запросила ще 24 мільярди доларів у рамках додаткового пакету видатків, що викликало спротив у колах Республіканської партії.
Адміністрація Байдена, перед голосуванням Конгресу за тимчасовий бюджет, заявляла, що виключення з фінансування допомоги Україні матиме серйозні наслідки для війни «в цей критичний момент».
За даними CNN, американські чиновники запевняють, що допомога Збройним Силам України з боку США залишиться, але у них виникають питання щодо інших видів допомоги – через питання, пов’язані з боротьбою із корупцією.