Бразилія обрала Китай у переговорному процесі щодо війни в Україні, під керівництвом під керівництвом Лули да Сілви країна водночас паралельно підписала 15 економічних угод, які фактично є ознакою боротьби із сферою впливу долару США. І все це на тлі заяви про те, що настав час змінити баланс сил у геополітиці. Бразилія, Індія, Саудівська Аравія та стратегія Сі Цзіньпіна... Franceinfo оглядово проаналізував назрівання все більш однозначного і широкого антиамериканського альянсу.
Прибувши в п’ятницю, 14 квітня, до Пекіна, бразильський президент Лула демонструє свою прихильність до китайського лідера, президента Сі Цзіньпіна, і водночас його антиамериканської риторики, особливо коли йдеться про війну в Україні. Медіа називає це питанням влади навколо дедалі ширшого антиамериканського фронту. В основі цього повстання – відносини між Росією та Китаєм, об’єднані спільною ненавистю до Сполучених Штатів. Водночас до цієї осі сміливо можна додати Іран.
Бажання Китаю спокусити країни-члени БРІКС
Країни, які значно об’єдналися після початку війни в Україні для просування своєї власної картини світу. Китай явно скористався війною РФ проти України, щоб посилити свою конкуренцію з американським суперником.
Приклад такої китайської дипломатичної активності: минулого місяця саме за підтримки Пекіна Саудівська Аравія оголосила про зближення з Іраном, своїм заклятим ворогом. Несподівану угоду подекуди називають певним проявом зневаги до США.
А за нещодавньою зустріччю між Лулою та Сі Цзіньпіном стоїть бажання Китаю спокусити країни-члени БРІКС.
BRICS (БРІКС) від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — «Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР» — група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються, термін, який часто використовується в економіці.
Між цими країнами навіть стоїть питання запровадження спільної валюти, але воно наразі не настільки гостро на порядку денному. "Нечіткий і дуже невизначений проєкт".
Луїс Інасіу Лула да Сілва напередодні закликав США не "заохочувати" війну Росії проти України. А вчора запропонував створити аналог "Великої двадцятки", яка б "сприяла припиненню війни в Україні". У новому союзі, за словами бразильського лідера, мають, зокрема, бути країни Латинської Америки, Китай та ОАЕ.