Республіканці у Палаті представників 24 жовтня обрали Тома Еммера з Міннесоти новим кандидатом на посаду спікера. Він був обраний за результатами багаторівневого таємного голосування серед однопартійців, повідомляє CNN.
Нагадаємо, що 62-річний Еммер вважався одним з головних претендентів на посаду спікера. Йому прогнозують ті самі проблеми з голосами, що й Стіву Скалісу (першому невдалому кандидату). Ультраправі республіканські активісти звинуватили Еммера в недостатній підтримці колишнього президента Дональда Трампа під час його програшу на виборах. При цьому деякі республіканці були незадоволені тим, що він не підтримав зусилля, спрямовані на тимчасове розширення повноважень виконувача обов'язків спікера Патріка МакГенрі.
Після перемоги в номінації на посаду спікера Еммер попросив про результати поіменного голосування. Це дозволить членам Палати представників офіційно заявити про свою позицію і дасть Еммеру зрозуміти, хто є його опонентом у боротьбі за 217 місць у Палаті представників.
За даними групи «Республіканці за Україну», Еммера можна вважати проукраїнським політиком, оскільки він голосував за проукраїнські законодавчі акти у Конгресі, на відміну від багатьох інших кандидатів на посаду спікера:
- Закон про ленд-ліз на захист демократії в Україні на 2022 рік, який дозволив надання в оренду/лізинг американського оборонного обладнання для України.
- За додаткові асигнування для України на 2022 рік
- Проти поправки 21 до Закону про асигнування на національну оборону, яка передбачала вилучення 300 мільйонів доларів допомоги для України.
- Проти поправки 22 до Закону про бюджетні асигнування на потреби національної оборони, яка забороняла будь-яку допомогу Україні у сфері безпеки.
- Проти поправки 25 до Закону про бюджетні асигнування на потреби національної оборони, яка б скасувала надання Україні повноважень щодо ленд-лізу.
- За Закон про додаткові асигнування на 2023 рік на потреби допомоги Україні у сфері безпеки та нагляду (H.R. 5692).
- Робив проукраїнські заяви.
«Необґрунтоване вторгнення Владіміра Путіна в Україну є результатом слабкого лідерства на світовій арені. Наші серця з українським народом та його сім'ями, які несуть на собі основний тягар цих незаконних дій, і наша відповідь на цю агресію повинна бути швидкою і непохитною, щоб притягнути Росію – і будь-яку іншу країну, яка намагається порушити міжнародне право – до відповідальності, одночасно відновлюючи американське енергетичне та економічне домінування тут, вдома», – заявив Еммер 24 лютого 2022 року, у день початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Нагадаємо, що третій тиждень відсутність спікера гальмує роботу Конгресу, а до 17 листопада він має продовжити фінансування уряду, щоб уникнути припинення роботи федеральних агентств. Також адміністрація президента Джо Байдена чекає схвалення обома палатами Конгресу запиту на 106 млрд доларів для військової допомоги Ізраїлю та Україні.
«Повний хаос» – так найчастіше характеризують перебіг подій навколо посади спікера Палати представників американські політики та експерти. Вже зараз очевидно, що ситуація, яка склалася, продукує певні ризики для України. Про перебіг останніх політичних подій у Вашингтоні та їх значення для нашої країни пише експосол України в США Олег Шамшур у статті «Хаос у Конгресі: чого очікувати Україні» на ZN.UA.