UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Байден також "не без гріха" у питанні допомоги Україні — The Times

Газета The Times вважає Америку "союзником, що вагається" щодо надання пакета допомоги Україні.

Коли Росія вторглася в Україну в лютому 2022 року, Сполучені Штати пообіцяли "непохитну" підтримку демократії, яка зазнала неспровокованого нападу з боку Росії. Підтримка України — це тест для перевірки готовності Америки захищати верховенство міжнародного права у світі, що перебуває під загрозою з боку експансіоністських авторитарних держав. Цей тест Вашингтон зараз ризикує провалити, оскільки пакет допомоги, необхідний для виживання України у її боротьбі проти російської агресії заблокований правими республіканцями, лояльними до Дональда Трампа.

Якщо 60 мільярдів доларів допомоги не надійдуть в Україну найближчим часом, Україна може, як висловився президент Зеленський, "програти війну". Безумовно, це зашкодить українським військовим зусиллям, які й так потерпають від нестачі боєприпасів і живої сили. Без більш сучасної американської зброї, яка дозволила б Україні протистояти ворогу, ініціатива перейде, ймовірно, назавжди, до президента Путіна і його генералів, вважає газета The Times.

Читайте також: В чому полягає момент істини Америки щодо України? — FT

Такий зловісний і колись немислимий результат означав би кінець ролі Америки як глобального "поліцейського" і серйозно послабив би довіру до неї з боку союзників по всьому світу. Проте зараз це можливо, оскільки головний апологет Москви в Палаті представників, Марджорі Тейлор Ґрін (штат Джорджія), погрожує змістити свого колегу — республіканця Майка Джонсона з посади спікера, якщо той спробує проштовхнути надання допомоги Україні за допомогою демократів.

Читайте також: Спікер Палати представників США веде переговори з Білим домом щодо допомоги Україні — WP

Відповідальність за цей глибоко руйнівний глухий кут має лежати на Трампі, який зустрінеться з Джо Байденом на президентських виборах у листопаді. Попри вмовляння міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона під час особистої зустрічі з кандидатом від республіканців цього тижня, Трамп не продемонстрував жодних ознак відступу від своєї позиції щодо України. Це означало б, що він як президент закликав би до припинення бойових дій і погодився б на остаточну анексію частини української території, окупованої російськими військами.

Залишається сподіватися, що необачні заяви Трампа — це не більше, ніж блеф, який він використовував у минулому. Але вони завдають реальної шкоди тут і зараз, заохочуючи Москву продовжувати й навіть розширювати свою кампанію. Вихід США з України залишить європейських членів НАТО перед непростим вибором: заповнити прогалину або погодитися на зраду Трампа в мюнхенському стилі.

The Times зазначає, що президент Байден також не без гріха. Його здатність розробити двопартійну угоду для України провалилася. Крім того, його зневажливе ставлення до постачання вирішальної зброї у 2022-23 роках зіграло на руку Росії.

Чи є надія розблокувати допомогу США Україні розповів Олександр Хара у статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі?".