UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Трампа почала масові звільнення службовців на випробувальному терміні, попередивши про більші скорочення

Трамп намагається скоротити федеральну бюрократію та витрати.

У четвер, 13 лютого, адміністрація президента США Дональда Трампа активізувала роботу зі скорочення чисельності федеральних службовців, наказавши відомствам звільнити майже всіх працівників, які перебувають на випробувальному терміні та ще не отримали захисту на державній службі — потенційно це торкнеться сотень тисяч осіб, повідомляє AP.

Читайте також: США позбавили себе важливих важелів, які могли б підштовхнути РФ до поступок — експерти ECFR оцінили план Трампа

Також працівників деяких відомств попередили про майбутні масштабні скорочення.

Про рішення щодо службовців на випробувальному терміні, які, як правило, працюють менше року, оголосила Служба з управління персоналом, яка виконує функції відділу кадрів федерального уряду.  Навіть працівники самої Служби не мають імунітету: десятки службовців, які перебували на випробувальному терміні у відомстві, отримали відповідне повідомлення про звільнення.

Очікується, що це буде першим кроком до масових звільнень. Днями Трамп підписав указ із вимогою для керівників відомств планувати масштабні скорочення персоналу. Тим часом мільярдер Ілон Маск, якому Трамп надав широкі повноваження щодо скорочення державних витрат через Департамент урядової ефективності, закликав до ліквідації низки відомств.

Нове оголошення Служби з управління персоналом стало розширенням попередніх вказівок. Наразі точно невідомо, скільки працівників перебувають на випробувальному терміні. Згідно з урядовими даними, які веде Служба з управління персоналом, станом на березень 2024 року 220 тисяч службовців працювали менше року - це найсвіжіші доступні дані.

Читайте також: Суд розблокував програму адміністрації Трампа зі звільнення держслужбовців з отриманням “компенсацій” 

Трамп пообіцяв скоротити чисельність федеральної бюрократії та витрат у США. Ініціатива нового глави Білого дому реалізується за підтримки його союзника-мільярдера Ілона Маска та отримала схвалення низки провідних республіканців, які наразі контролюють обидві палати Конгресу. Водночас, на адресу такої політики спрямована і низка критики.

Про плани Трампа змінити сучасну систему адміністративного управління в Штатах розповідав Олег Шамшур.