UA / RU
Підтримати ZN.ua

Технорама

Пірати чи рейдери? Набирає обертів конфлікт між українськими інтернет-проектами RedTram і MarketGid. Прот...

Пірати чи рейдери?

Набирає обертів конфлікт між українськими інтернет-проектами RedTram і MarketGid. Протисто­яння почалося з того, що кіпрська компанія Virton Consultants, якій належить RedTram, звернулася до Третейського суду Харкова, звинувативши колишніх розробників RedTram у крадіжці інтелектуальної власності та бази клієнтів, а також переспрямуванні трафіка з RedTram на MarketGid.

Третейський суд став на бік RedTram. Після чого справу продовжив Господарський суд Харківської області наказавши 10 жовтня арештувати сервери «Маркетгіда», які стояли у провайдера «Укртелеком». Крім того, суд постановив стягнути 500 тис. дол. з винних, якими визнано колишніх працівників RedTram Олега Шкота і Станіслава Телятникова.

Однак у ході подальшого розгляду спливло чимало цікавих моментів. Першим із них став той факт, що Іван Радик, суддя Третейського суду, котрий ухвалив рішення на користь RedTram, є за сумісництвом ще й адвокатом останнього. Радик, суддя й адвокат в одній особі, на прес-конференції заявив, що така практика не заборонена українським законом, і що він як третейський суддя був абсолютно безсторонній.

У свою чергу представники MarketGid заявили, що судовий розгляд без повідомлення відповідачів, нагальне вилучення серверів та інші дії RedTram є рейдерством і спробою усунути конкурента. «Ми дізналися, що проводилися якісь судові дії вже після від’єднання наших серверів», — стверджує працівник MarketGid Олег Шкот.

Крім того, він заявляє, що договори, за якими працівники MarketGid нібито винні RedTram півмільйона доларів, є підробленими. «Як ви вважаєте, може людина при здоровому глузді і тверезій пам’яті підписати договір, що передбачає винагороду за роботу в розмірі 10—20 тисяч доларів і штрафні санкції на випадок невиконання в розмірі 250 тисяч?», — коментує ситуацію Олег Шкот.

Ситуація з конфліктом іще більше ускладнилася після того, як MarketGid після арешту серверів переніс свої сервери на російський майданчик. З огляду на наявність у MarketGid російського інвестора та на заплутані колізії спору, сподіватися на його швидке вирішення не випадає.

Спам на весь голос

Компанія MessageLabs опублікувала черговий звіт Intelligence Report про ситуацію щодо безпеки у Всесвітній мережі.

За даними MessageLabs, у жовтні частка спаму становила 74,5% від загального числа листів, що пересилаються електронною поштою. Це на 1% більше від аналогічного показника за вересень. У жовтні було зафіксовано першу розсилку аудіо­спаму. В компанії MessageLabs зазначають, що загалом шахраї розіслали 15 мільйонів спамерських листів, у яких роль рекламного оголошення відігравав файл у форматі МР3. Розсилку було здійснено через мережу зомбованих комп’ютерів Storm, котра, за оцінками дослідника Брендона Енрайта з Каліфорнійського університету, налічує сьогодні 160 тисяч інфікованих машин.

Відповідно до звіту MessageLabs, у жовтні різні шкідливі модулі та віруси містилися в одному з кожних 162 листів, що пересилалися через Інтернет. При цьому щодня в Мережі з’являлося в середньому 1100 інфікованих веб-сторінок. Кількість фішингових повідомлень трохи зменшилася порівняно з аналогічним показником за вересень. У жовтні на кожні 174 відправлені листи припадало одне фішинг-повідомлення.

Спеціалісти MessageLabs зазначають, що для поширення реклами та шкідливого ПЗ спамери й мережні шахраї дедалі більше застосовують інноваційні технології. На думку експертів, найближчим часом слід очікувати появи спамерських листів із посиланнями, що вказують на аудіофайли чи рекламні відеоролики, розміщені на безплатних сайтах на кшталт YouTube, Google Video і MySpace.

Google-телефон

Wall Street Journal із посиланням на свої джерела в Google, повідомляє, що до середини 2008 року інтернет-гігант має намір вийти на ринок мобільних телефонів. Найближчим часом компанія оприлюднить стратегію виходу і на апаратний, і на програмний мобільні ринки.

За даними видання, Google випустить повний набір програмного забезпечення для стільникових телефонів — від операційної системи до прикладного софту, а також запустить нову лінійку мобільних сервісів, які дадуть змогу обмінюватися відеоконтентом, переглядати мобільне ТБ, використовувати телефон як навігаційний засіб, а також як мобільний офіс.

Раніше в компанії вже неодноразово заявляли, що мають намір зайняти значно істотнішу частку на ринку мобільного програмного забезпечення, а також спростити роботу з Інтернетом через мобільні термінали.

За даними Wall Street Journal, у першій декаді листопада Google випустить нове мобільне програмне забезпечення та інтернет-сервіси, котрі хоч і працюватимуть на популярних моделях вже наявних стільникових платформ, усе ж у перспективі будуть орієнтовані на використання в новому мобільному телефоні, котрий Google випустить під власним брендом навесні—влітку 2008 року.

Очікується, що телефони Google дадуть змогу працювати з популярними інтернет-сервісами компанії — Google Maps, Gmail, Google Books, YouTube, а також власне із пошуковиком Google. Після випуску апарата, котрий, до речі, буде побудований на базі відкритих розробок, компанія також випустить і спеціальне IDE-середовище для розробників сторонніх додатків.

За інформацією джерел у компанії, Google ураху­вала сильні й слабкі сторони iPhone і має намір, окрім іншого, оснастити свою розробку можливістю працювати в мережах 3G, а також система­ми супутникової навігації, що, як нескладно здога­датися, отримуватимуть дані через Google Maps.

Аналітики кажуть, що загалом задум компанії непоганий і може мати ринковий успіх, проте компанія мусить серйозно подумати про захищеність платформи, оскільки її заплановано відкритою. Основний конкурент Google — компанія Microsoft в особі Джона О’Рурка, генерального менеджера підрозділу Windows Mobile, висловила сумнів в успіху Google на зазначеному ринку, бо, по-перше, у Google немає досвіду роботи на апаратному споживчому ринку, а по-друге, вистрілити вдалося лише Apple із iPhone, та й то багато в чому завдяки маркетинговим зусиллям. Тож очікувати повторення такої реакції ринку навряд чи варто.

За матеріалами www.CyberSecurity.ru