UA / RU
Підтримати ZN.ua

Народження зірок: NASA показало нову детальну світлину

Світлина зроблена телескопом James Webb у молекулярній хмарі Ро Змієносця.

Через рік після старту роботи космічного телескопа James Webb ("Джеймс Вебб") NASA опублікувало зроблене ним зображення невеликої зіркоутворюючої області в молекулярній хмарі Ро Змієносця (Rho Ophiuchi).

"Усього за один рік космічний телескоп James Webb змінив уявлення людства про космос, вперше зазирнувши в пилові хмари і побачивши світло з далеких куточків Всесвіту. Кожне нове зображення - це нове відкриття, що дає змогу вченим усього світу ставити питання, про які раніше вони і мріяти не могли, і відповідати на них", - сказав адміністратор НАСА Білл Нельсон.

Читайте також: Світовий океан змінює колір, ймовірно через порушення клімату – вчені

На знімку "Вебба" показана область, що містить близько 50 молодих зірок, кожна з яких за масою подібна до Сонця або менше. Найтемніші області є найбільш щільними, де щільний пиловий кокон оточує протозірки, що ще формуються. Величезні біполярні струмені молекулярного водню, представлені червоним кольором, домінують на зображенні, з'являючись горизонталлю у верхній третині і по вертикалі праворуч. Це відбувається, коли зірка вперше прориває свою рідну оболонку з космічного пилу, викидаючи в простір пару протилежних струменів.

Деякі зірки на знімку мають характерні тіні, що вказують на протопланетні диски – потенційні майбутні планетні системи, що знаходяться у стадії формування.

Раніше телескоп "Джеймс Вебб" передав на Землю перші фотографії Сатурна , завершивши створення "сімейного портрета" гігантських планет нашої системи.