UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протидія корупції в Україні: Кабмін погодив два законопроєкти за рекомендаціями Єврокомісії

Йдеться про посилення НАБУ кадрами та скасування деяких обмежень у роботі НАЗК. Ініціативи ще має розглянути Рада.

Кабінет міністрів України у вівторок, 14 листопада, погодив два законопроекти, ухваленням яких влада планує виконати дві з чотирьох головних рекомендацій, наданих з боку Європейської комісії в недавньому звіті щодо прогресу України на шляху до вступу в ЄС, повідомили міністр юстиції Денис Малюська у Facebook і пресслужба Мін’юсту.

По-перше, йдеться про проєкт, який передбачає збільшення кількості співробітників Національного антикорупційного бюро на 300 людей – до 1000. Влада має намір проводити відповідні конкурси поетапно через обмежені можливості фінансування в умовах воєнного стану, додаючи по 100 працівників на рік у 2024-2026 рр. Начальницький склад пропонується збільшити з 500 до 750 осіб.

“Україна посилює кадровий потенціал НАБУ, зокрема збільшує кількість осіб начальницького складу з метою підвищення ефективності та результативності виконання покладених на НАБУ завдань у частині попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності”, – зазначив Малюська.

Читайте також: «Поправки Лозового» доведеться скасувати – у звіті Єврокомісії вказали на вади законодавства

Інший законопроєкт має виключити окремі положення з закону “Про запобігання корупції”. Йдеться про скасування обмежень для Національного агентства з питань запобігання корупції щодо продовження перевірки майна декларантів, яке вже перевірялося (це хочуть дозволити робити в разі наявності нової інформації про декларанта), і щодо перевірки активів, набутих до призначення на державну посаду, без шкоди для правил нацбезпеки під час війни.

Малюська додав, що Кабмін буде просити Верховну Раду та профільний комітет розглянути ці ініціативи в пріоритетному порядку. 

Читайте також: Телемарафон та обмеження для журналістів – у доповіді Єврокомісії оцінили рівень свободи слова в Україні

Міністр також назвав основними пріоритетами уряду до кінця 2023 року посилення автономності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, криміналізацію контрабанди й покращення процесу добору суддів.

Антикорупційна реформа в Україні є одним з наріжних каменів на шляху до переговорів про вступ у Євросоюз. 8 листопада Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин з Україною, але, як казала Урсула фон дер Ляєн, "для конструктивізації процесу Україні потрібно закінчити роботу над кількома реформами". У доповіді ЄК щодо прогресу реформ у нашій державі, зокрема, оцінили боротьбу з корупцією.