UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливе питання: хто може усиновити дитину, евакуйовану за кордон

Роз'яснення дали у Мінсоцполітики.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні зросла кількість сиріт. Деякі діти-сироти були евакуйовані за кордон із закладів цілодобового перебування. У Мінсоцполітики розповіли, хто і як може усиновити евакуйовану дитину.

Хто може усиновити евакуйовану дитину

У відомстві пояснили, що усиновлювачами можуть стати громадяни України, зокрема зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які постійно проживають на підконтрольній Україні території, крім територій, наближених до зони бойових дій.

Читайте також: Нова сім’я: як усиновити дитину в Україні

Усиновлювачами не можуть бути іноземці, а також українці, які тимчасово або постійно проживають за кордоном або на окупованій території.

Родина, яка планує усиновлення, має пройти стандартні етапи, передбачені для кандидатів в усиновлювачі:

Де можна отримати інформацію про евакуйованих дітей

У Мінсоцполітики зазначили, що такі дані мають служби у справах дітей обласних і Київської міської державної адміністрацій та Державна служба України у справах дітей.

«Після отримання інформації про дитину кандидат/ка отримує направлення на знайомство. З документами дитини, зокрема медичними, кандидатів знайомить працівник обласної служби у справах дітей або Державної служби України у справах дітей», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Окупаційна влада видає російські паспорти дітям-сиротам – Лубінець

Як відбувається знайомство з дитиною

Спочатку може відбутися онлайн-знайомство з дитиною – за згодою кандидатів в усиновлювачі.

«Особисте знайомство в країні тимчасового перебування дитини є обов’язковим», – пояснили у відомстві.

Якщо один з подружжя обмежений у праві виїзду за кордон, він знайомиться з дитиною онлайн, а до дитини їде другий з подружжя.

Як відбувається повернення дитини з-за кордону

Кандидати в усиновлювачі оформлюють опіку/піклування над дитиною, і дитина влаштовується до родини ще до рішення суду. У Мінсоцполітики додали, що проходити додаткове навчання не потрібно.

Опіка встановлюється на три місяці і за потреби продовжується до винесення рішення суду. Упродовж перших трьох місяців кандидати в усиновлювачі мають подати до суду заяву про усиновлення.

«Висновок про стан здоров’я дитини, її фізичний і розумовий розвиток може оформлюватися після повернення дитини в Україну», – резюмували у відомстві.

Раніше ми писали, який розмір соціальної допомоги для батьків, які усиновили дитину.