UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радіаційна небезпека: коли треба приймати йодид калію

Він може захистити щитоподібну залозу від радіації.

В Головному управлінні розвідки України попередили, що російські військові повторно замінували Запорізьку АЕС. В МОЗ розповіли, що таке йодид калію, коли його варто приймати та як він може захистити від радіаційної небезпеки.

Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: окупанти перешкоджають переведенню ЗАЕС-5 у безпечний режим

Там пояснили, що йодид калію – це сіль, схожа на кухонну. У аптеках він найчастіше продається у формі таблеток. Якщо його приймати вчасно й у визначеному дозуванні, йодид калію блокує поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою. Це знижує ризик розвитку раку щитоподібної залози та інших її захворювань.

Він не захищає людей від радіації, а захищає тільки щитоподібну залозу від впливу радіоактивного йоду. Тобто захистити себе можливо лише за умови дотримання трьох основних правил:

В МОЗ підкреслили, що йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію для «профілактики» без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу.

Кому не можна вживати йодид калію

Як пояснила сімейна лікарка та волонтерка Марія Кудрінська, декому йодид калію може навіть нашкодити, пише «Суспільне». Є певні захворювання щитоподібної залози, при яких категорично забороняється прийом високих дозувань йоду. Також людям, старшим за 40 років, не потрібно вживати йодид калію. Після 40 років щитоподібна залоза взагалі вже не бере йод ззовні. Тобто сенсу в прийомі йодид калію немає.

За даними МОЗ, держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав кількість препарату відповідно до розрахунку чисельності населення. Нагадаємо, як правильно проводити йодну профілактику.