UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прохолодно та безпечно: як правильно користуватися кондиціонером

Рекомендації дали у МОЗ.

Літня спека може негативно впливати на самопочуття, тому безпечніше перебувати у кондиціонованому приміщенні. Але під час використання кондиціонера, слід пам'ятати про його регулярне чищення та температурному режимі. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, як правильно користуватися кондиціонером у спеку.

Регулярне техобслуговування та чищення кондиціонера

У кондиціонерах містяться фільтри, які при забрудненні можуть поширювати бактерії у приміщенні. Це сприяє розвитку респіраторних захворювань.

Читайте також: Спека до +37: синоптик дав прогноз погоди на тиждень

У МОЗ наголосили, що вкрай важливо вчасно здійснювати техобслуговування кондиціонера та слідкувати за чистотою фільтрів.

«Не забудьте запросити майстра перед початком нового сезону активного використання кондиціонера, щоби він перевірив справність техніки, почистив фільтри або ж замінив їх на нові», – йдеться у повідомленні.

Чому важливо уникати різкого перепаду температур

Після перебування на сонці хочеться якомога швидше охолодитися, але не можна різко знижувати температуру у приміщенні.

«Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню. Якщо вам захочеться, можете знизити її ще, проте варто робити це поступово і щоразу на кілька градусів», – пояснили у МОЗ.

При переохолодженні можуть активізуватися збудників хвороб, які вже є в організмі.  Уникати різких перепадів температури також варто, якщо ви плануєте виходити з охолодженого приміщення на спеку.

Також не можна сидіти під інтенсивним потоком охолодженого повітря з кондиціонера.

Читайте також: Важливо знати: перша допомога при зневодненні внаслідок кишкової інфекції

Стежити за вологістю повітря в приміщенні

При використанні кондиціонера повітря у приміщенні може швидко ставати сухим. Таке повітря є шкідливим для слизових оболонок та дихальних шляхів.

«Час від часу вимикайте кондиціонер, провітрюйте приміщення та регулярно здійснюйте вологе прибирання», – наголосили у МОЗ.

Контролювати температуру приміщення, якщо у ньому є діти

Якщо вдома є діти, то користуватися кондиціонером можна, але важливо не допускати переохолодження та перегріву повітря.

«У дітей, особливо новонароджених, терморегуляція працює зовсім не так, як у дорослих. Це робить малюків вкрай вразливими до перегріву, зневоднення або навіть теплового удару. Правильно охолоджене приміщення з доступом свіжого повітря допомагає дитині комфортно спати. Проте, так само легко як перегріти, дитину можна переохолодити», – йдеться у повідомленні.

Якщо у приміщенні є діти, то температуру у ньому потрібно контролювати та підтримувати в діапазоні від 23 до 26 градусів.

Раніше фахівці Центру громадського здоров'я МОЗ України розповіли, як захиститися від сонячних опіків та коли необхідно звертатися до лікаря.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!