UA / RU
Підтримати ZN.ua

Продаж товарів в інтернеті: як не натрапити на шахраїв

Роз'яснення дали у Кіберполіції.

Навіть під час війни в Україні продовжують діяти шахраї. Громадянам слід бути пильними, щоб не стати жертвою аферистів під час продажу товарів в інтернеті. У Кіберполіції розповіли, як захиститися від шахраїв.

Як не втратити гроші під час продажу товарів в інтернеті

У Кіберполіції пояснили, що шахраї можуть користуватися різними способами, щоб незаконно привласнити кошти громадян.

Читайте також: Ідентифікація пенсіонерів: в ПФУ попередили про шахраїв

«Постраждати від дій аферистів в інтернеті можуть не тільки покупці, а й люди, які щось продають онлайн», – йдеться у повідомленні.

За однією з таких схем шахрай обирає оголошення про продаж товарів, зв'язується з продавцем та підтверджує намір купити товар.

Далі аферист стверджує, що вже здійснив оплату через службу доставки. Однак, щоб отримати гроші, продавець нібито має перейти за індивідуальним посиланням, надісланим шахраєм та вказати дані банківської карти, зокрема термін дії і CVV-код.

Також зловмисник намагається дізнатися у продавця залишок коштів на картці та код-підтвердження від банку. Отримавши цю інформацію, шахрай виводить гроші з рахунку жертви.

«Щоб ввести в оману продавців, зловмисники підробляють сайти, роблячи їх візуально схожими на справжні вебресурси відомих торгівельних інтернет-майданчиків. На таких фішингових сторінках також може бути форма зворотного зв’язку в чаті або номер телефону, але вони не пов’язані зі справжньою службою підтримки відповідного сервісу», – пояснили у Кіберполіції.

Читайте також: Важлива інформація: українців попередили про шахраїв у Польщі

Як захиститися від шахраїв

Для цього треба дотримуватися таких рекомендацій:

У Кіберполіції наголосили, що українці можуть безкоштовно перевірити сайт онлайн-магазину за допомогою сервісу Асоціації «ЄМА» CheckMyLink

«Окрім цього, здійснюйте самостійну перевірку: почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи Інтернет-магазину. Уважно перевірте url-адресу сайту та прогляньте інші його сторінки», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, як викрити сумнівні пропозиції роботи та на що потрібно звернути увагу на етапі працевлаштування.