Під час повномасштабного вторгнення РФ, в Україні була призупинена процедура повірки лічильників для населення. Але у червні цього року повірку частково відновили. «24 канал» розповів, як має відбуватися повірка лічильників та хто її може не проходити.
Повірка лічильників: хто і як її має обов’язково пройти
В Україні процедуру повірки мають пройти всі лічильники, у яких настав відповідний термін. Здійснити цю повірку потрібно впродовж трьох місяців після опалювального сезону.
Тривалість процедури може становити до 5 днів. Для здійснення повірки до побутового споживача мають прийти спеціалісти, зняти та завірити пристрій.
Слід зазначити, що монтаж та демонтаж лічильника повинні відбутися у присутності споживача, а потім фахівець мусить скласти відповідний акт.
Після повірки лічильник опломбовують, про що складається відповідний акт. Один екземпляр обов'язково повинні надати споживачеві.
Хто має платити за повірку
Побутовий споживач не має нічого платити за повірку лічильник світла та газу, які обслуговує постачальник.
Але за повірку лічильника води повинен платити споживач, оскільки тариф не передбачає процедури повірки. Хіба що власники багатоквартирного будинку не підписали індивідуальні договори та платять за абонентське обслуговування.
Хто не повинен здавати лічильники на повірку
Не всі побутові споживачі мають проходити повірку лічильників. Так, повірку не повинні проходити:
- Мешканці тимчасово окупованих територій (під час воєнного стану та три місяці після його завершення).
- Споживачі, які проживають на території бойових дій (повірку можна відкласти на 6 місяців після скасування воєнного стану).
Раніше ми писали, як нараховують оплату за світло, якщо не передати показники лічильника.