Через повномасштабну агресію РФ, в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури. Через це в деяких містах виникли перебої з електропостачанням. Портал Dovidka.info розповів, які свічки краще купити на випадок відключення світла.
Свічки з бджолиного воску
Такі свічки є найбільш екологічними та безпечними. Вони також не мають різкого запаху. Бджолиний віск практично не горить, а тільки плавиться. При горінні не залишає кіптяви.
До складу маси іноді можуть додавати частку парафіну в строгому процентному співвідношенні, щоб не порушити природні властивості воску. Однак якщо на восковій свічці є горизонтальні тріщини і вона легко кришиться – значить, у ній понад 30% парафіну.
Коштують такі свічки дорожче за інші через високу вартість сировини. Ціна стартує від 100 грн за набір тонких («церковних»).
Зазвичай, час горіння таких свічок залежить від їх розміру. Найменші можуть горіти до години.
Свічки з рослинного воску
Стеарин виробляється з різних олій, наприклад, пальмової. Стеаринові свічки легко розпізнати: вони матові, а після згоряння утворюється прозорий шар з малюнком, схожим на сніжинки.
Стеаринові свічки бувають:
- з пальмового воску. Твердий і нежирний матеріал. Горить практично без запаху. Однак крихкий – його легко зламати.
- з соєвого свічного воску. Матово-білого кольору, при нагріванні матеріал стає рідким і прозорим з «молочним» запахом.
- з кокосового воску. Дорожчі за пальмові і соєві, горять також довше за інші (1 см – до 5 годин) . Однак їх рідко можна знайти у магазинах.
Такі свічки виділяють концентрований аромат, тому їх рекомендується застосовувати у великих приміщеннях.
Ціни на свічки з рослинного воску: від 100 грн за свічку малого розміру. Час горіння залежить від розміру, однак найменші горять до 45 хвилин.
Парафінові свічки
Парафін – продукт перегонки нафти. Без домішок і без додаткового очищення він має неприємний запах. Є свічки, зроблені з парафіну високого очищення, ті, в які додають ароматизатори.
Якщо у складі свічку багато погано очищеного парафіну, то вона буде нерівномірно горіти та матиме чорний «наліт».
Зловживати парафіновими свічками, спалюючи їх одну за одною, не варто. Краще робити невеликі перерви та провітрювати приміщення.
Парафінові свічки мають лише одну перевагу – ціна. Найменша парафінова січка може коштувати від 20 грн.Час горіння залежить від розміру, однак найменші згорають за 30 хвилин.
Гелеві свічки
Такі свічки виготовляють з гелеподібних мінеральних олій або гелеподібних синтетичних вуглеводнів.
Ці свічки безпечніші, ніж ті, які зроблені з технічного парафіну. Але в гелевих свічках є нюанс – декоративний наповнювач. При згорянні тканина і пластмаса можуть виділяти неприємний запах, до того ж вони легко спалахують і вогонь може стати неконтрольованим. Тому краще купувати гелеві свічки з камінцями, які не займуться.
Гелеві свічки в середньому можуть горіти чотири години. Середня ціна – 250 гривень.
Раніше ми писали, як можна зарядити телефон без світла.