UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ядерна небезпека: які засоби захисту потрібно використовувати

Про них краще подбати заздалегідь.

Президент Росії  Владімір Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини. Тепер вона передбачає, що підставою для завдання ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками. Він вже набув чинності.

Читайте також: Ядерний удар: як діяти в перші хвилини

Ворог постійно вдається до ядерного шантажу, тому українцям мають бути підготовленими до будь-яких подій. У Раді національної безпеки та оборони (РНБО) розповіли, якими засобами індивідуального захисту потрібно користуватися під час ядерному вибуху.

Під засобом індивідуального захисту слід розуміти спорядження, спроектоване та виготовлене для носіння чи тримання людиною для захисту від одного або більше ризиків для здоров’я чи безпеки людини.

Застосування засобів захисту дозволяє захиститися від світлового випромінювання ядерного вибуху і радіоактивного пилу. Найкраще цей захист може бути забезпечено на таких відстанях від епіцентру вибуху, на яких людина не зазнає важких уражень від інших уражаючих факторів ядерного вибуху.

До засобів радіаційного захисту населення та працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту у воєнний час належать:

До засобів індивідуального захисту органів дихання належать протигази (різних типів) та респіратори, а також найпростіші засоби – протипилові тканинні маски та ватно-марлеві пов’язки, які можуть бути виготовлені самостійно.

Правила користування засобами індивідуального захисту органів дихання залежать від їх типу та різновиду.

Надійність захисту залежить не тільки від справності засобів індивідуального захисту, але й від умілого користування ним. Слід заздалегідь навчитися правил користування ними та найпростіших методів перевірки їхньої справності.

Нагадаємо, вчені з Університету Нікосії на Кіпрі вирішили прорахувати, яким чином можливий ядерний вибух позначиться на людях, які ховаються у приміщенні. Вони з'ясували, що навіть ті, хто перебувають на безпечній відстані від епіцентру вибуху, можуть опинитися у зоні безпосереднього ризику.