UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гіпотиреоз та гіпертиреоз: як розпізнати захворювання щитоподібної залози

Рекомендації дали у МОЗ.

Щитоподібна залоза є важливим органом ендокринної системи. Гормони, які виробляє щитоподібна залоза, впливають на роботу всіх систем. Коли щитоподібна залоза не працює належним чином, страждає весь організм. У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, як розпізнати хвороби цього органа та уникнути йододефіциту.

Що таке гіпотиреоз: як його розпізнати

Гіпотиреоз – це стан, за якого щитоподібна залоза виробляє недостатню кількість гормонів.

Читайте також: Сезонна алергія: як її розпізнати

Це призводить до появи таких симптомів, як:

У МОЗ додали, що у людини можуть спостерігатися сухість шкіри, уповільнене серцебиття та зниження артеріального тиску, охриплість голосу; виникають хронічні закрепи, м'язова слабкість, швидка втомлюваність.

«У жінок – порушення менструального циклу, невиношування вагітності. Часто погіршується пам’ять, виникає емоційна нестійкість», – йдеться у повідомленні.

Як розпізнати гіпертиреоз

Якщо щитоподібна залоза виробляє підвищену кількість гормонів, виникає стан, протилежний гіпотиреозу, – гіпертиреоз.

При цьому у людини спостерігається:

Як уникнути йододефіциту

Щоб виробляти гормони, щитоподібній залозі потрібен йод. Його кількість впливає на рівень гормонів, які залоза виробляє і виділяє.

Читайте також: Загрозливий стан: як розпізнати предіабет

«Добова потреба в йоді змінюється залежно від віку. Для дорослих чоловіків та жінок вона становить 150 мкг; жінок під час вагітності та у період лактації — 200 мкг. Для дітей 0–6 років — 90 мкг;  6 років – 100 мкг, 7–10 років — 120 мкг; 11–17 років – 150 мкг», – пояснили у МОЗ.

Найпростіша профілактика дефіциту йоду в організмі – вживання йодованої солі для приготування щоденних страв. Але пам'ятайте про рекомендації ВООЗ щодо споживання солі — не більше 1 ч. л. на добу

Крім того, до раціону слід включити такі продукти:

У МОЗ наголосили, що треба періодично контролювати стан щитоподібної залози. Для цього слід звернутися до свого сімейного лікаря, який за потреби скерує до ендокринолога.

Раніше ми писали, які медичні обстеження можна безплатно пройти у сімейного лікаря.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!