Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Часто для їх призначення потрібно подати інформацію про доходи. Одним з таких документів є довідка ОК-7. У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, як її отримати.
Що таке довідка ОК-7
У ПФУ пояснили, що довідка ОК-7 (як і довідка ОК-5) – це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
«Довідка ОК-7 містить відомості про суми фактично нарахованої заробітної плати/доходу та про страховий стаж за період із 2011 року», – йдеться у повідомленні.
У Фонді зазначили, що найчастіше довідку ОК-7 використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо.
Як отримати довідку ОК-7
Застрахована особа може отримати свою довідку ОК-7. Страхувальник має можливість сформувати таку довідку про застраховану особу лише за період перебування з нею в трудових відносинах.
Отримати довідку ОК-7 можна особисто, звернувшись до будь-якого сервісного центру ПФУ з паспортом та довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Довідка видається безкоштовно в день звернення.
Також довідку ОК-7 можна отримати в онлайн-режимі – на порталі електронних послуг ПФУ або у мобільному застосунку «Пенсійний фонд». Для одержання довідки через вебпортал Фонду слід зробити такі кроки:
- натиснути «Вхід» та авторизуватись (за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), або системи GOV.UA, або Дія.Підпис);
- у розділі «Комунікації з ПФУ» обрати пункт «Запит на отримання електронних документів»;
- у полі «Тип звернення» вибрати «Довідка ОК-7» (загальні дані вже будуть заповнені системою) та надати згоду на передачу та обробку персональних даних;
- після цього натиснути «Відправити до ПФУ»;
- довідка формується і надсилається автоматично в особистий кабінет (розділ «Мої звернення»).
Також онлайн довідку ОК-7 можна отримати на порталі «Дія» чи в мобільному застосунку «Дія».
Раніше ми писали, як відрізняється розмір пенсії у працюючих та непрацюючих пенсіонерів.