UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адаптація організму: як звикнути до переходу на зимовий час

Рекомендації дали експерти.

В Україні двічі на рік переводять стрілки годинника: у жовтні – на зимовий час, а у квітні – на літній. Деякі люди не можуть швидко адаптуватися до переведення годинника. У Центрі громадського здоров'я розповіли, як це можна зробити.

Як адаптуватися до переведення годинника

У 2023 році в Україні перехід на зимовий час відбудеться 29 жовтня о 04:00. Для того, щоб така зміна режиму дня не стала стресом для організму, важливо до цього підготуватися.

Читайте також: Зимовий час: коли треба переводити годинник

У ЦГЗ дали рекомендації, як поліпшити якість сну та не постраждати від збою "внутрішнього" годинника через переведення стрілок:

Фахівці додали, що головним правилом повноцінного сну є його регулярність та більш-менш однакова тривалість.

"Дорослим віком 18-60 років рекомендовано спати не менше ніж 7 годин на добу, дітям 6-12 років – 9-12 годин, 13-18 років – 8-10 годин", – йдеться у повідомленні.

Через повномасштабну агресію РФ, багато українців були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. У Європейському союзі та інших країнах світу також переходять на зимовий час. У ЄС є три часові пояси, відповідно, час в Україні та інших країнах буде різним. Нагадаємо, яка різниця у часі буде з іншими країнами після переведення годинників.