UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адаптація дитини до нових умов: поради психолога для ВПО

Діти можуть по-різному реагувати на зміну середовища.

Через військове вторгнення РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). В таких умовах найбільш вразливими є діти, оскільки подібні ситуації стають для них додатковим стресом. Головна психологиня проєкту Gen.Camp, кандидатка психологічних наук Оксана Шльонська розповіла виданню НВ, що робити батькам, аби процес адаптації в нових умовах для дитини пройшов максимально комфортно.

Як скоротити період адаптації для дитини

Дитяча психіка на переїзд може реагувати по-різному. Діти, які до війни мали досвід перебування в таборі, або багато мандрували з батьками, легше адаптуються.

Читайте також: Корисні контакти: де отримати безкоштовну психологічну допомогу

«Ми маємо врахувати, що завжди є адаптивний період, під час якого дитина може вередувати, може бути порушення сну або харчової поведінки», – зазначила Шльонська.

Для того, щоб допомогти дитині адаптуватися, необхідно підготуватися заздалегідь:

Дитині треба дозволити взяти з собою якусь улюблену річ або іграшку, яка асоціюється з домом.

«Коли пакуєте речі, підготуйте те, що необхідно дитині на перші два дні - так, щоб не потрібно було шукати довго. Покладіть туди щось, що може бути символом домашнього затишку», – пояснила психологиня.

Читайте також: Як переселенцям оформити дитину в садочок: список документів

На новому місці батькам перш за все необхідно розробити для дитини розклад дня, щоб вона знала, що і коли треба робити.

«Це дасть змогу не розгубитися в новій обстановці. Попри нерозібрані речі й поки що не налагоджений побут, не забудьте кинути всі дорослі справи та почитати або пограти з дітьми. Залучайте дітей до створення атмосфери в новому помешканні: нехай прикрасять його фото або малюнками, розкладуть іграшки і речі так, як потрібно їм, а не вам», – резюмувала Шльонська.

Раніше ми писали, як допомогти та підтримати дитину, рідні якої на фронті.