UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кишкова паличка E.coli може поширюватися через воду

Кишкова паличка від якої в Німеччині померли 42 людини, може перебувати у питній воді. Таку думку висловив директор Інституту гігієни університетської клініки у Мюнстері Хельге Карх.

«Ми не виключаємо, що бактерія вже «окопалася» у навколишньому середовищі. Вона пристосовується і може знову потрапляти до людей», - заявив він.

У свою чергу, директор Боннського інституту гігієни в університетській клініці і одночасно голова комісії Федерального відомства з охорони навколишнього середовища Мартін Екснер зазначив, що небезпека зараження питної води абсолютно недооцінюється.

М.Екснер попереджає, що у сільській місцевості якість води перевіряється набагато рідше, ніж в областях з високою щільністю населення. Дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показало, що у землі Баден-Вюртемберг у 5% проб питної води з невеликих водопровідних систем і у воді з кожного другого приватного колодязя містяться кишкові бактерії.

Нагадаємо, 16 червня у Франції шестеро дітей заразилися кишковою паличкою E.coli.15 червня у Німеччині від кишкової інфекції померла 2-річна дитина.

Небезпечна кишкова інфекція у Європі спочатку була зафіксована на півночі Німеччини. Спочатку експерти вважали, що джерелом хвороби стали імпортовані з Іспанії огірки, помідори і салат. Днями з'явилося припущення, що причиною спалаху інфекції могли стати пророщені боби сої, але це не підтвердилося.

Випадки інфекції зафіксовано у 12 країнах.

Експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я попередив, що в німецьких епідеміологів залишилося вкрай мало часу для пошуку джерела високопатогенної кишкової палички, що викликала масштабну епідемію.

Санітарно-епідеміологічний нагляд Німеччини стверджує, що джерело спалаху інфекції виявлено у паростках вирощених у країні бобових культур.