UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британські учені довели, що двохвилинна зарядка дає більший ефект, ніж півторагодинна пробіжка

Британські вчені встановили, що у тих, хто по півгодини ходив по доріжці, рівень жирів у крові був нижче на 11% у порівнянні з тими, хто не робив ніяких вправ. Але у тих, хто практикував інтенсивні короткі вправи, цей показник падав на 33%. Щоправда, ця методика підходить не всім.

Британські вчені провели серію наукових експериментів і прийшли до несподіваних висновків: щоб досягти хорошої фізичної форми, зовсім не обов'язково виснажувати себе багатогодинними тренуваннями в спортзалі. Досить займатися всього по кілька хвилин на день. Щоправда, не всім - деякі люди від природи настільки несприйнятливі до навантажень, що інтенсивні, але нетривалі тренування не дозволять їм прийти в тонус.

Доктор Стюарт Грей з Університету Абердіна досліджував можливості людського організму на прикладі групи чоловіків у віці від 18 до 35. Усіх він розділив на дві частини. Одним запропонував регулярно вставати на бігову доріжку і крокувати в спокійному темпі протягом 30 хвилин. Інші учасники експерименту інтенсивно крутили педалі велотренажерів всього дві хвилини - чотири підходи по 30 секунд з чотирихвилинні перервами на відпочинок, пише The Daily Mail.

При цьому всі вживали жирну їжу, а їхню кров постійно перевіряли на предмет того, як швидко падає рівень жирів у крові. Як відомо, те, що у вигляді жиру затримується в крові після їжі, стає першим у серії кроків, які можуть призвести до засмічення артерій і серцевих захворювань, йдеться у статті.

Результати виявилися вражаючими. У тих, хто по півгодини ходив по доріжці, рівень жирів у крові був нижчим на 11% у порівнянні з тими, хто не робив ніяких вправ. Але у тих, хто практикував інтенсивні короткі вправи, цей показник падав на 33%.

Як показало інше дослідження, всі люди характеризуються різною сприйнятливістю до фізичних навантажень, так що деяким "фізкультура для ледачих" прийти у форму не допоможе. До цього висновку прийшли вчені з Медичного дослідницького центру Пеннінгтон.

Міжнародна група дослідників спостерігала за станом здоров'я однієї тисячі осіб, кожна з яких протягом 20 тижнів виконувала фізичні вправи в цілому по чотири години на тиждень. У підсумку 20% піддослідних показали відсутність якогось результату - на їхній організм вправи не здійснили жодного позитивного ефекту.

Вчені з декількох британських університетів провели власне дослідження і прийшли до висновку, що здатність людського організму відповідати на тренування визначається на генному рівні, відзначає BBC.

Їхні висновки підтвердив і популярний британський тележурналіст Майкл Мослі, який взяв участь у дослідницькому проекті. На початку випробувань він здав аналізи, щоб учені могли визначити його групу "сприйнятливості до тренувань" - результати йому не повідомили. А потім протягом чотирьох тижнів журналіст тренувався за програмою HIT - High Intensity Training (високоінтенсивні тренування). Після закінчення курсу він пройшов обстеження, яке показало, що витривалість організму не збільшилася ні на йоту. Тут і вчені продемонстрували результати його генного тесту. Він, як виявилося, був приречений залишитися "тюфяком" - гени визначили його в групу "несприйнятливих до тренувань".

Про цей досвід і пов'язані з ним наукові тести Майкл Мослі створив телевізійний проект для каналу BBC Two. Як розповів сам журналіст, отримавши невтішні результати тесту, він не засмутився і продовжив тренуватися. Адже якийсь позитивний ефект від фізичного навантаження все одно є, а значить, вправи допомагають продовжити життя і підтримувати добре самопочуття. !zn

Читайте також:

Вчені довели, що алкоголем неможливо «залити» горе

Вчені запропонували новий спосіб лікування хронічної втоми

Дослідники поставили під сумнів шкоду зайвої ваги для здоров’я

Солодка їжа робить людей дурнішими