UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЖУРНАЛІСТИ НАЗВАЛИ «АНТИГЕРОЇВ» 2002 РОКУ

Більшість інвесторів вважають, що минулий 2002 рік належить до тих періодів в історії людства, які хочеться якомога швидше забути...

Більшість інвесторів вважають, що минулий 2002 рік належить до тих періодів в історії людства, які хочеться якомога швидше забути. Американські журналісти запропонували своєрідний рейтинг осіб, котрі, на їхню думку, найбільшою мірою вплинули на результати 2002 року.

На першому місці, безумовно, опинився глава Федерального резерву Алан Грінспен. Причому йому закидають не так нинішній плачевний стан, запобігти якому він, на загальне визнання, намагався щосили, як потурання мильній бульбашці фондового ринку. Мовляв, якби свого часу Грінспен не дав американській економіці так високо зарватися, то зараз і падати було б не так боляче. На що Грінспен цілком аргументовано заперечує: краще вже нехай період зростання зміниться періодом гальмування, ніж економіка залишиться стояти на одному місці.

Чимало добрих слів було сказано й на адресу Джека Велча, колишнього виконавчого директора компанії General Electric. Власне, Велч вийшов на пенсію ще у вересні 2001 року, коли ситуація видавалася благополучною. Акції компанії тоді коштували 39,66 дол., зате тепер за них можна отримати на третину менше. Якби не гучний шлюборозлучний процес, під час якого місіс Велч розголосила багато конфіденційних подробиць матеріального становища свого чоловіка, Велч навряд чи удостоївся б почесного місця в цьому рейтингу.

Зате Хардвіку Сіммонсу, виконавчому директору біржі NASDAQ, індекс якої протягом минулого року усох на 31%, увага зацікавлених осіб була забезпечена апріорі. А він же до того ще й примудрився повторити, причому не один раз, що взагалі не розуміє, чим викликані всі ці корпоративні скандали і що спільного в них із керівництвом біржі.