UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вступ України в ЄС обійдеться у мільярди доларів – німецькі аналітики

У разі приєднання Україна матиме право на значні фінансові ресурси ЄС.

Фінансові наслідки повноправного членства України в ЄС коштуватимуть європейському бюджету від 130 до 190 мільярдів євро, які потрібно буде виділити з поточного багаторічного плану союзу. Більша половина з цієї суми піде на сільськогосподарські субсидії.

Такими є розрахунки аналітиків Інституту німецької економіки. Рівень фінансування визначатиметься площею орних земель та чисельністю населення.

Читайте також: Євросоюз хоче передати Україні 15 млрд євро із заморожених активів РФ – FT

«Як густонаселена, не дуже заможна та сільськогосподарська країна, можна передбачити, що Україна матиме право на значні фінансові ресурси з бюджету ЄС. Зокрема від 70 до 90 мільярдів євро підуть на сільськогосподарські субсидії та від 50 до 90 мільярдів євро на політику згуртованості», - йдеться у звіті.

Аналітики пропонують реорганізувати бюджет ЄС (MFR) на 2021-2027 роки, щоб бути готовими до реформ. За їхніми словами, лише у такий спосіб «політичне рішення тісніше прив’язати Україну до себе перспективою вступу може викликати довіру».

Якщо європейська політика згуртованості перейде до моделі концентрації, де витрати на згуртованість обмежуються біднішими державами-членами, близько 140 мільярдів євро буде доступним протягом семирічного періоду поточної MFR.

«Таким чином, перерозподіл політики згуртованості зробить значний внесок у покриття витрат України на вступ до ЄС», — прогнозують в Інституті німецької економіки.

Читайте також: Марк Рютте закликав ЄС виділити Україні фінансову допомогу у розмірі 50 мільярдів євро

Після очікуваного відкриття переговорів про вступ до ЄС і подальшого приєднання до Союзу Україна ще довго залишатиметься за рамками політики вирівнювання ЄС. Завданням української влади в таких умовах є максимально можливе скорочення перехідного періоду до повного поширення механізмів територіального вирівнювання ЄС на Україну. Крім того, цілей вступу України до ЄС і НАТО потрібно досягати паралельно, не підміняючи одну одною.

На чому, власне, варто робити акценти, пояснює Тетяна Богдан у тексті «Фінансові й безпекові перестороги на шляху до ЄС».