У відкритому доступі на ресурсі IOSCO тепер є повний список, визначених регулятором ринку цінних паперів в Україні, список сумнівних інвестиційних проєктів. За словами регулятора, список, що опубліковано Міжнародною організацією Комісій з цінних паперів (IOSCO) формувався не один рік.
“Зроблено важливий крок у сфері інформування інвесторів по всьому світу про підозрілі інвестиційні проекти, які виявлено в Україні”, – повідомляє НКЦПФР.
Список сумнівних інвестиційних проектів на вебсайті IOSCO є у доступі в розділі Investor Alerts Portal.
«Цей крок дає можливість розширити кордони інформаційної безпеки та захистити потенційних інвесторів по всьому світу від можливих фінансових шахрайських схем. Дана ініціатива є максимально ефективною не лише для українців, а й для членів IOSCO», – прокоментував член НКЦПФР Іраклій Барамія.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку пояснила своє звернення щодо ветування закону про регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках. У пресрелізі НКЦПФР наголошується, що закон має бути доопрацьований.
“НКЦПФР звернулась до Президента України з проханням застосувати право вето з правками до тексту на прийнятий Верховною Радою у лютому Закон щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках (№3585-ІХ) задля можливості гідно доопрацювати Закон та внести необхідні правки, які надалі унеможливлять руйнування роботи регулятора, як державної інституції”, – зазначено у пресрелізі.
Водночас народні депутати від різних політичних сил – Ярослав Железняк та Ольга Василевська-Смаглюк – зазначають про наявний у нинішнього очільника Нацкомісії конфлікт інтересів. Зокрема, щодо спільного побуту та інтересів з керівницею однієї інвестиційно-фінансової компанії. D разі ухвалення та підписання закону, очільник НЦКПФР на думку народних депутатів мав би звільнитись з посади або відповідність цій посаді була б поставлена під сумнів.