UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зробивши Орбана «лідером Туреччини», Трамп подарував йому червону кепку

Експрезидент написав на кепці Орбана «Віктор, ти великий!»

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує демонструвати свою прихильність до колишнього президента США Дональда Трампа, а той також не обходить увагою свого європейського союзника з популістичного табору, який потрапив у скандал, потиснувши руку президенту РФ Владіміру Путіну. 

«Подивіться, що прийшло сьогодні поштою! Дякую за підтримку, Дональде Трамп!», – написав Орбан у X (Twitter), прикріпивши до допису фотографію, де він у червоній кепці із написом «TRUMP». 

На передній частині кепки від руки написано «Віктор, ти великий» і, схоже, підпис Трампа. Збоку – цифри 45 і 47 (Трамп був 45-м президентом США і хоче стати 47-м).

Читайте також: Посол США в Угорщині: Після зустрічі Путіна та Орбана в НАТО занепокоїлись

Подарунок може бути вибаченням від колишнього президента США, оскільки раніше цього тижня Трамп переплутав лідерів Угорщини та Туреччини. 

«Є такий чоловік, Віктор Орбан, хто-небудь коли-небудь чув про нього? Він, напевно, один з найсильніших лідерів у світі. Він лідер Туреччини», – сказав Трамп на мітингу в Нью-Гемпширі, забувши, що президентом Туреччини є Реджеп Таїп Ердоган.

Роман між Орбаном і Трампом триває вже багато років. Трамп заявляв, що Орбан «зробив величезну роботу» і його «поважають у всій Європі». Орбан, тим часом, заявив на зустрічі Коаліції консервативного політичного руху США на початку цього року: «Поверніться, пане президенте. Зробіть Америку знову великою і принесіть нам мир», зазначає POLITICO.

Читайте також: В Угорщині опозиція намагалася облити червоною фарбою офіс Орбана у Будапешті

23 жовтня євроскептик Орбан викликав ажіотаж у Європі, порівнявши членство Угорщини в ЄС з радянською окупацією його країни. На це глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель сказав: «Ніхто не зобов'язує Угорщину бути членом ЄС». 

POLITICO зазначає, що у Європі вирішили ігнорувати тролінг з боку Орбана та його союзника й прем’єра Словаччини Роберта Фіцо. Дипломати пояснюють, що Словаччина надто мала, щоб впливати на політику Брюсселя, а угорський прем’єр щойно втратив у Польщі дуже важливого союзника.