На тлі останніх подій у Росії Латвія разом з Литвою, Естонією та Фінляндією координують посилені заходи прикордонного контролю. Країни готові ухвалити спільне рішення про закриття кордонів із РФ та Білоруссю у разі потреби. Про це заявив президент Латвії Едгарс Рінкевичс, повідомляє Latvijas Radio.
За його словами, потреби у цьому зараз немає, однак готовність до реагування підвищена. Водночас Латвія не планує переглядати обмеження на перетин кордону та порядок видачі віз росіянам.
«Так само, як і у вересні минулого року, коли в Росії почалася мобілізація, ми говорили і можемо сказати зараз, що чи то мобілізація, чи нинішні події в Росії, це не підстава для видачі гуманітарної візи чи будь-якого іншого типу візи комусь, або для пом'якшення правила в'їзду до Латвії”, – сказав Рінкевичс.
Латвія визначила надзвичайний стан як на латвійсько-білоруському, так і на латвійсько-російському кордоні, і це було виправданим рішенням, сказав Рінкевичс.
“По-друге, так, у нас є незавершені справи на білоруському кордоні, але й на латвійсько-російському кордоні ще до початку гібридної війни 2021 року збудовано досить значну кількість огорож”, – заявив Рінкевичс, додавши, що останні події – це серйозний стимул відмовитися від бюрократії та відмовок, чому щось не можна робити, і необхідно почати діяти.
“Але одного паркану буде недостатньо в разі серйознішої кризи. Тут доведеться працювати як Державній прикордонній охороні, так і збройним силам, і без допомоги союзників ситуацію було б не просто контролювати", – сказав він.
Ватажок вагнерівців Євгєній Прігожин у п'ятницю, 23 червня, заявив, що готується повалити військове керівництво Росії силою і що його підрозділи вже увійшли до південних територій РФ. У суботу, 24 червня, в публічному виступі глава Кремля Владімір Путін рішуче засудив військовий переворот, назвавши його злочинною авантюрою, зрадою та ударом у спину, і пригрозив, що всіх організаторів буде суворо покарано.
Згодом після розмови з білоруським диктатором Аляксандром Лукашенком Прігожин повідомив, що вагнерівці зупиняють рух до Москви. Повідомлялося, що кримінальну справу проти ватажка бойовиків закриють і він виїде в Білорусь.
Чи є протистояння вагнерівців із військовими, Прігожина з Шойгу та губернаторами початком російської смути? Про це – у статті Володимира Кравченка "Провісник російської смути: навіщо Прігожину протистояння всередині еліти?".