UA / RU
Підтримати ZN.ua

Питання біженців – Німеччина повертає стаціонарні пости на кордоні з Польщею та Чехією

Поліція чекає на поток біженців з Близького Сходу, серед яких можуть бути терористи

Уряд Німеччини вирішив відновити стаціонарні прикордонні пункти контролю на ділянках кордону з Польщею, Чехією та Швейцарією, про що повідомив сусідні країни та керівництво ЄС. Причина – у можливому збільшенні біженців через війну між Ізраїлем та палестинським угрупованням ХАМАС.

Введення прикордонного контролю «спочатку дійсне протягом десяти днів, починаючи з сьогоднішнього дня, 16 жовтня 2023 року, і може бути продовжено загалом на строк до двох місяців», – повідомляє видання WELT з посиланням на джерела у Міністерстві внутрішніх справ, а також у Соціал-демократичній партії Німеччини.

Читайте також: В ЄС домовилися про розподіл обов'язків допомоги мігрантам у кризових ситуаціях — Reuters

При цьому контроль на сухопутному кордоні з Австрією було продовжено на шість місяців. WELT зазначає, що протягом останніх кількох тижнів значно активізувалися завуальовані обшуки по всій прикордонній зоні та здійснюється спільне патрулювання з прикордонною поліцією Польщі та Чехії на їх території.

Вже існує спільний план дій зі Швейцарією. Поліція тепер може, залежно від поточної ситуації, «використовувати весь пакет стаціонарних та мобільних заходів прикордонної поліції», – заявила глава МВС Німеччини Ненсі Фезер.

Читайте також: ЄС потроїть гуманітарну допомогу Сектору Гази після неоднозначних заяв щодо ескалації в Ізраїлі — Politico

Нагадаємо, Чехія та Польща, борючись із нелегальною міграцією, заявили у жовтні про відновлення прикордонного контролю на кордоні зі Словаччиною. Роберт Фіцо, чия партія перемогла на виборах у Словаччині та формує новий уряд, заявляв, що посилить прикордонний контроль з Угорщиною.

Раніше Агентство ООН у справах біженців заявило, що зіткнулося з одним із найскладніших моментів у своїй більш ніж 70-річній історії через рекордну кількість біженців на тлі того, що західні країни посилюють свою міграційну політику.