UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вірменія та Азербайджан провели переговори з США про мирний договір

Гібридна війна між країнами досі триває.

Вірменія та Азербайджан провели переговори зі Сполученими Штатами в Мюнхені. Це перша зустріч між лідерами країн Південного Кавказу з жовтня на тлі загострення напруженості в Нагірному Карабасі. Про це повідомляє Reuters.

Як відомо, напруга серйозно загострилася через двомісячну блокаду Лачинського коридору - єдиного сухопутного шляху, що дає Вірменії прямий доступ до Нагірного Карабаху.

Вірменія заявила, що хід роботи над проектом мирного договору обговорювався під час суботніх переговорів між прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і держсекретарем США Ентоні Блінкеном, які відбулися під час триденної Мюнхенської конференції з безпеки.

Читайте також: Президент Азербайджану відмовився від мирних переговорів з Вірменією через Макрона   

"Я вважаю, що Азербайджан і Вірменія повинні продемонструвати, що перехід від тривалого протистояння, взаємної ненависті і ворожнечі повинен закінчитися", - сказав у свою чергу Алієв.

Як відомо, країни з 1992 року беруть участь у Нагорно-Карабаському конфлікті. Територія є міжнародно визнаною частиною Азербайджану, але його 120 000 мешканців складають переважно етнічні вірмени.

Раніше прем'єр Вірменії заявив, що російські військові у Нагірному Карабаху, які перебувають у статусі миротворців, не реагують на блокаду регіону.