UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Італії через вбивство 22-річної дівчини на вулиці вийшли десятки тисяч людей

Насильство щодо жінок і дівчат залишається одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі.

Десятки тисяч людей у суботу вийшли на вулиці головних міст Італії, щоб відзначити Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Цього ж дня, пише Associated Press, підозрюваний у вбивстві своєї колишньої дівчини італієць був екстрадований з Німеччини.

Вбивство 22-річної студентки Джулії Чекеттін, яке ймовірно скоїв її колишній хлопець, викликало обурення по всій Італії, де в середньому кожні три дні вбивають одну жінку.

21-річний Філіппо Туретта приземлився в аеропорту Венеції зранку в суботу. Італійські ЗМІ повідомляють, що його негайно перевели до в'язниці у Вероні, щоб взяти свідчення у справі смерті Чекеттін.

Дівчина зникла після зустрічі з Туретто у фаст-фуді в одному з торгових центрів поблизу Венеції лише за кілька днів до того, як вона мала отримати ступінь з біомедичної інженерії. Ця справа збурила Італію.

Її тіло знайшли 18 листопада — накрите чорними поліетиленовими пакетами в канаві біля озера в передгір'ях Альп. Наступного дня Туретта заарештували в Німеччині.

Вбивство дівчини викликало безпрецедентну хвилю обурення та гніву в Італії, де, за словами багатьох жінок, досі глибоко вкорінені патріархальні погляди.

За даними Міністерства внутрішніх справ Італії, цього року в Італії було вбито 106 жінок, 55 з них — партнером або колишнім партнером.

Читайте також: У Швейцарії суд пом’якшив вирок ґвалтівнику, бо жінку він ґвалтував не довго

Італійське державне телебачення RAI повідомило, що за кілька днів після виявлення тіла Чекеттін кількість дзвінків на національну гарячу лінію для жінок, які побоюються за свою безпеку через чоловіків, підскочила з 200 до 400 на день — у тому числі від батьків молодих жінок.

«Рим захопили... нас 500 000», — заявили активісти Non Una Di Meno (Більше жодної), феміністської асоціації проти насильства, яка організувала мітинг у столиці.

Багато демонстрацій, які відбулися по всій Італії, згадували Чекеттін та її вражаючу історію.

«Чоловіче насильство — це те, що торкнулося мене особисто та всіх нас у будь-якому віці. Ми об'єдналися в ім'я Джулії, тому що її історія вразила нас, і я сподіваюся, що це щось змінить», — розповіла Аврора Арлео, 24-річна студентка, яка приїхала на демонстрацію з Ладісполі, міста неподалік Риму.

Читайте також: Захист жінок: куди звертатися постраждалим від насилля

46-річна Моніка Джиларді зазначила, що її покоління, ймовірно, більше за інших страждало мовчки, незважаючи на роки жіночих битв і емансипації.

«Тепер, коли я досягла іншого усвідомлення, я сподіваюся, що зможу поділитися цим зі своїми сестрами», – сказала вона.

Тисячі чоловіків різного віку також відгукнулися на заклик приєднатися до суботньої ініціативи проти гендерного насильства.

«Я вважаю, що бути тут сьогодні — важливо. Я вважаю, що смерть Джулії частково змінила сприйняття цієї проблеми серед молоді. І я сподіваюся, що це назавжди», — говорить 19-річний Леонардо Санна, який взяв участь у демонстрації в Римі з подругами. 

Раніше цього тижня парламент Італії схвалив нові заходи по боротьбі з насильством щодо жінок після одностайної підтримки обох палат.

Серед заходів, які запроваджуються, також і спрямована на боротьбу з сексизмом, мачизмом, психологічним і фізичним насильством щодо жінок кампанія в школах.

«Людське суспільство, яке прагне бути цивілізованим, не може прийняти, не може витримати напади на жінок і вбивства. Ми не можемо протистояти цьому лише періодично обурюючись», — заявив у суботу президент Італії Серджіо Маттарелла

У своєму посланні на честь боротьби проти гендерного насильства Папа Франциск назвав його чумою, яку слід викоренити в суспільстві, і закликав до просвітницьких дій.

«Насильство проти жінок — це отруйний бур’ян, який мучить наше суспільство, і його необхідно вирвати з корінням. Це коріння росте в ґрунті упереджень і несправедливості; їм необхідно протистояти виховними діями, які ставлять людину та її гідність на чільне місце», — написав Папа Римський у суботньому дописі на X (раніше Twitter).

Читайте також: Екс-міністр Казахстану до смерті забив дружину в елітному ресторані: реакція громадськості

Насильство щодо жінок і дівчат залишається одним із найпоширеніших порушень прав людини у світі. Згідно з останніми даними ООН, у всьому світі понад 700 мільйонів жінок — майже кожна третя — принаймні раз у житті зазнавали фізичного та сексуального насильства з боку партнера, сексуального насильства з боку непартнера або обох.

Тисячі людей в суботу також вийшли на мітинг і у Парижі, вимагаючи від уряду більш активних дій для запобігання гендерному насильству. Протестувальники йшли під великим банером із написом «Жінки розгнівані, зупиніть насильство: дії та заходи негайно».

В останні роки Франція вжила заходів щодо посилення покарання за зґвалтування та сексуальні порушення. Але в той час як президент Еммануель Макрон пообіцяв боротися із летальним домашнім насильством та іншим насильством щодо жінок, активісти кажуть, що Франції ще належить пройти довгий шлях.