UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Естонії попереджають, що вступ України в ЄС — питання не місяців, а років

Та там зазначають, що відтягування початку перемовин про наш вступ означало б, що Путін досяг своєї мети. Тож це є необґрунтованим. 

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що питання вступу України в ЄС - це питання не місяців, а років. Під час інтерв'ю "РБК Україна" він назвав політичним рішенням те, чи почнуться переговори про наш вступ цього року. 

"Як було політичним рішенням надання вам кандидатського статусу в червні минулого року. Одна справа - об'єктивні критерії, і я впевнений, що Україна з її рішучістю виконає всі ці сім цілей, які були названі. Потім справа перейде до ухвалення політичних рішень. Серед деяких країн Європи є прихована чи відкрита нерішучість у цьому сенсі", - пояснив міністр, додаючи, що йдеться навіть не конкретно про Україну, а розширення ЄС як таке. 

За його словами, ніхто в ЄС не наважиться сказати, що виступає проти нашої країни, та є нескінченний список технократичних нюансів та аргументів.

Але Рейнсалу додав, що переговори щодо членства не можуть бути пов'язані з ситуацією на полі бою. Насамперед тому, що це може означати, нібито російський президент Владімір Путін досяг своєї мети, яка полягає в тому, щоб не пускати нашу країну в євроатлантичні структури. 

"Естонії знадобилося близько семи з гаком років для вступу до ЄС після того, як ми отримали статус кандидата. Я думаю, що величезні зусилля, які роблять українці, могли б скоротити цей час. Але, звісно, йдеться не про місяці, а про роки, - підсумував Рейнсалу. - Але сказати, що ми використовуємо цей аргумент, що оскільки війна триває, треба заморозити цей процес або його елементи - це необґрунтовано". 

Читайте також: Я не бачу швидкого вступу України до ЄС – експрезидент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер

Нагадаємо, у січні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. З цими прогнозами погоджується і президент Володимир Зеленський. 

Та, схоже, що в Європі не поділяють таких амбітних планів Києва. "Магічне мислення" - так аналітики The Economist називають заяву прем'єр-міністра Шмигаля. Але те, що наша країна так швидко отримає статус кандидата, теж мало хто очікував.

Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи". 

Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, читайте в інтерв'ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною.