Україна виконає технічні умови для вступу в Євросоюз за два роки. Однак ухвалення політичного рішення – це окрема процедура. Водночас імовірність ухвалення такого рішення одразу після завершення війни дуже висока, прокоментував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запитання щодо найбільш оптимістичного сценарію входження України в Євросоюз.
Очільник уряду оптимістично налаштований, щодо результатів синхронізації українського законодавства та його реалізації, а також проведення перемовин між Україною та ЄС, щодо завершення формальних процедур. Однак Денис Шмигаль розділив технічне рішення про вступ до ЄС та політичне. На його думку, політичне, остаточне рішення про долучення України в ЄС відбудеться після перемоги, завершення війни.
Раніше, у 2023 році, віцепрезидентка Європейської комісії Вєра Йоурова прибула до Києва, щоб обговорити вступ України до ЄС. Під час візиту вона зустрілася з українськими народними депутатами. "Я рада, що змогла приїхати до Києва. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і так довго, скільки буде потрібно", – написала Йоурова. Вона зазначила, що Єврокомісія рекомендувала Україні працювати над чотирма реформами до березня 2024-го: боротьба з корупцією, деолігархізація, регулювання лобіювання, закон про національні меншини.
Нещодавно парламент ухвалив закони, які є у цьому списку, зокрема щодо регулювання лобіювання та національні меншини.