Україна виконала вже 72% зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, що є важливим елементом інтеграції нашої країни до внутрішнього ринку Євросоюзу, повідомляє "Євроінтеграційний портал" українського уряду з посиланням на Звіт про виконання Угоди за 2022 рік, опублікований 24 березня.
Найбільший прогрес досягнутий у таких сферах:
- інтелектуальна власність – 94%;
- управління державними фінансами – 90%;
- статистика та обмін інформацією – 96%;
- юстиція, свобода, безпека, права людини – 91%;
- гуманітарна політика – 91%.
"Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС", - сказала віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
За 2014-2022 роки для реалізації зобов'язань Кабмін виконав 70% заходів, Верховна Рада України – 61%, інші органи державної влади - 59%.
«У 2022 році вже було виконано більшість завдань, запланованих на 2023, надолужено частково те, що не було ухвалено у минулі роки», - зазначає заступник генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Іван Нагорняк.
Українська влада сподівається, що Україні вдасться стати членом ЄС через два роки. Водночас в ЄС висловлюються стримано щодо часових рамок вступу України і наголошують, що процедура не передбачає чітких хронологічних меж різних етапів, а швидкість вступу залежить від заслуг - темпів і якості реформ країни-кандидата. Детальніше про це Любов Акуленко і Сніжана Дяченко пояснюють у статті "Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, про які потрібно знати".