UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Варшаві відбувся протест фермерів: скільки людей вийшло на вулиці та чого вони вимагають

Протестувальники вимагають заборонити ввіз українського збіжжя та відмовитися від "зеленого курсу" ЄС.

У Варшаві триває масовий марш польських фермерів, котрі пішою ходою пройшлися з середмістя, від Палацу культури і науки, до центру – під будівлю Сейму, а потім – до будинку уряду, повідомляє «Радіо Свобода». Поліція перекрила вулиці, якими йде марш і прилеглі, а громадський транспорт не працював на кілька годин. Для містян курсує лише метро.

Читайте також: Данілов розповів, що Україна є ціллю номер один для дезінформації та пропаганди РФ, на другому місці - Польща

Попри заклики поліції не використовувати піротехніку, фермери кидають петарди і палять фаєри і гудять дудками, вмикають сирени. За попередніми оцінками, в марші фермерів могли взяти участь 10 тисяч людей. Аграрії планують передати свої вимоги спікеру Сейму, в також хочуть зустрітися з прем’єр-міністром. Їхні вимоги полягають у відмові від європейського зеленого курсу і забороні на неконтрольований, на їхню думку, ввіз аграрної продукції України.

Читайте також: Сварка Києва та Варшави зараз була б "найбільшим ідіотизмом в історії" – Туск

Напередодні Варшавського маршу фермерів посол України в Польщі Василь Зварич заявив, що кампанія польських фермерів проти української агропродукції нічим не обґрунтована, окрім міфів. Посол наголосив, що блокада кордону польськими фермерами впливає на весь польсько-український торговий обмін, який складає 12 мільярдів доларів на рік.

«Тут у Варшаві треба зробити порядок з тими людьми, що керують, вони досі не знають, що роблять, імпорт пшениці нас знищує, тільки це. Якби з самого початку була блокада, а зараз ми не можемо наздогнати, там інші ціни, ми не конкурентні, ми вже не маємо, з чого жити», – сказав один з учасників протесту, який представився Яцеком.

Читайте також: Соціологи дізнались, які країни українці вважають дружніми – на якому місці Польща

Фермерів обурила заява глави уряду Польщі Дональда Туска про те, що пункти пропуску на кордоні з Україною визнають обʼєктами критичної інфраструктури, що унеможливить блокування сільхозтехнікою, яку використовують в акціях протесту.

Крім фермерів, на протест приїхали лісники, мисливці й шахтарі. У них наразі ніяких вимог до влади немає, вони просто підтримують аграріїв. За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Раніше ми писали про те, що українську кукурудзу, яку в польській залізниці зібрали на місці її розсипу, утилізують – тобто просто знищать або, якщо це буде можливим, перероблять на біопаливо. Поліція порушила кримінальне провадження.