У Польщі відкидають звинувачення у гальмуванні процесу розслідування вибухів на російських газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2» 26 вересня 2022 року, про що заявило американське видання The Wall Street Journal. Воно, просуваючи версію про «український слід», заявило, що посадовці попереднього польського уряду «чинили опір» міжнародному розслідуванню та «не розголошували потенційно важливі докази».
«У зв'язку з цією справою відбулися зустрічі німецьких і польських прокурорів, і в жодному з напрямків не було жодних сигналів про незадоволення з боку інших, хто займався цими справами. … З того, що мені вдалося з'ясувати, не було жодної ситуації, в якій була б відсутня співпраця або допущена будь-яка навмисна помилка з чийогось боку», – заявив міністр Томаш Семоняк, відповідальний за польські спецслужби, повідомляє Reuters.
Семоняк уточнив, що прокурори країни надають інформацію європейським слідчим і можуть виділити більше ресурсів на розслідування, якщо їх попросять.
У грудні, в день свого вступу на посаду, новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, займаючись «очищенням влади», звільнив керівників усіх чотирьох розвідувальних служб, в тому числі тих, які займалися дослідженням «Північного потоку».
Версія про «український слід» одночасно з’явилася у низці провідних західних видань. Вона пройшла з посиланням на «деяких західних керівників», «численних офіційних осіб», «23 дипломатів і розвідників з дев’яти країн». Хто і навіщо придумав, що Україна підірвала «Північні потоки»? – пояснює президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар на ZN.UA.