UA / RU
Підтримати ZN.ua

У «ПМР» не все спокійно: посольство Росії в Молдові призупиняє консульські прийоми

Молдова послаблює вплив росіян на так зване «Придністров’я», заради якого й працює посольство

Посольство Росії в Молдові оголосило, що тимчасово припиняє прийом громадян з консульських питань у зв'язку з тим влада країни скоротила кількість персоналу. У заяві російського посольства, йдеться, що консульський прийом буде припинено з 5 серпня «з технічних причин».

Молдовські чиновники заявляють, що наказ про скорочення персоналу посольства Росії до 25 осіб з нинішніх понад 80, який набуде чинності з 15 серпня, встановить паритет з посольством Молдови в Москві. Значна частина консульської роботи посольства стосується проросійського сепаратистського анклаву «Придністров'я», де проживає 200 тисяч власників російських паспортів. Раніше співробітники посольства мали змогу їздити до анклаву на українському кордоні для виконання консульських функцій, але тепер влада сепаратистського регіону заявляє, що скорочення значно ускладнить цю можливість, передає Reuters.

Читайте також: Через погрози колаборанта Сальдо щодо Молдови до МЗС країни викликали посла Росії

«Їх не оголошують персонами нон-грата. Їх просто просять виїхати, щоб встановити паритет», – заявив журналістам прес-секретар Міністерства закордонних справ Молдови Ігор Захаров, уточнивши, що країну мають залишити 18 дипломатів та 27 технічних працівників.

Нагадаємо, що рішення про скорочення персоналу російського посольства було прийнято після того, як у пресі з'явилися повідомлення про те, що на даху посольства було встановлено понад два десятки пристроїв для спостереження. Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова пообіцяла, що Москва вживатиме заходів у відповідь, про які буде оголошено пізніше.

Читайте також: Проросійського молдовського політика-олігарха засудили до 15 років за гратами

За словами міністра закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску, скорочення дипломатичної місії Росії робиться задля того, щоб у Молдові було менше осіб, які займаються «дестабілізацією країни».

Нагадаємо, що Молдова намагається позбутися російського впливу, який Москва хоче відновити. У червні Конституційний суд Молдови ухвалив рішення про неконституційність проросійської партії «Шор».