Майбутній принц, колишній суддя і парламентарій, а також військові у відставці є одними з дев’яти підозрюваних у змові, які постали перед судом у вівторок за ймовірну змову «Reichsbuerger» з метою повалення німецької демократії, пише Reuters.
Прокурори стверджують, що вони були ватажками терористичної змови з метою повалення уряду Німеччини та призначення інвестора в нерухомість Генріха XIII Ройсса, нащадка нині безтронної династії, тимчасовим главою держави.
Справа, яка розглядатиметься в залі суду суворої безпеки на околиці Франкфурта, є другою, яка розпочалася проти учасників змови, в якій беруть участь щонайменше 27 осіб.
Обвинувачені, які під час судового засідання перебували за куленепробивним склом, представляють, як стверджують прокурори, політичних і військових лідерів змови з метою штурму парламенту та затримання законодавців для початку захоплення влади.
«Вони розуміли, що захоплення ними влади призведе до вбивства людей», — написали прокурори.
Підсудні відкидають звинувачення в тероризмі та державній зраді.
Прокурори стверджують, що вони є прихильниками системи переконань «Reichsbuerger» (громадяни Рейху), яка стверджує, що сьогоднішня німецька держава є незаконною і що вони є громадянами німецької монархії, яка, як вони стверджують, вижила після поразки Німеччини у світовій війні.
Служби безпеки стверджують, що теорія змови, яка має паралелі з рухом QAnon, який спровокував штурм Капітолію США 6 січня 2021 року, має близько 21 тисячі прихильників по всій країні.
Минулого місяця у Штутгарті відбувся суд над дев’ятьма спільниками, які, за словами прокурорів, мали намір запровадити воєнний стан після заколоту.
Серед обвинувачених у вівторок – колишні армійські офіцери Максиміліан Едер і Рюдігер фон Пескаторе, а також колишня суддя та екс-парламентарка від ультраправих Біргіт Малсак-Вінкманн.
Прокурори кажуть, що Мальсак-Вінкманн використовувала свої парламентські привілеї, щоб супроводжувати кількох своїх співзмовників навколо будівлі Рейхстагу в Берліні під час планування путчу.
Ватажків звинувачують у пошуку підтримки російських офіційних осіб, у тому числі під час зустрічей у російських консульствах у Німеччині та у столиці Словаччини Братиславі.
Це відображало їхню віру в те, що «Альянс» країн-переможниць, включаючи Росію та Сполучені Штати, готовий підтримати відродження справжньої Німеччини, яка має замінити сьогоднішню республіку.
Підозрювані відкидають висунуті проти них звинувачення.
Прокурори вважають, що на змову було виділено 500 тисяч євро і підготовлено понад 100 тисяч боєприпасів.