Адміністративний суд Мюнхена першого липня заявив, що Управлінню захисту Конституції (внутрішній розвідувальній службі Німеччини) дозволено стежити за регіональною асоціацією ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), як за підозрюваної в екстремізмі групою. AfD відома закликами припинити німецьку допомогу Україні та зв’язками з неонацистами.
Рішення суду розчищає шлях для спостереження за партією із використанням агентів під прикриттям та перехопленням внутрішньопартійних комунікацій. Позов до суду подала AfD, але судді відхилили його як необґрунтований, повідомляє DW.
У рішенні суду йдеться, що зібрані із загальнодоступних джерел докази (включаючи стенограми чатів і фрагменти виступів), доводять, що AfD «має антиконституційну спрямованість» і що «це заслуговує на спостереження». Партія відзначилася антиіноземними, антимусульманськими та антидемократичними заявами членів AfD і партійних чиновників.
На виборах до Європейського парламенту 9 червня «Альтернатива для Німеччини» (AfD) посіла друге місце в Німеччині, а в п’яти землях на сході країни стала першою.
Нагадаємо, AfD планувала утворити у Європарламенті власну фракцію – після того, як її депутатів виключили з фракції «Ідентичність і демократія» – через заяви представника AfD, що «не всі люди, які служили в SS, були злочинцями».
11 червня, під час першого особистого виступу президента України Володимира Зеленського у Бундестазі, депутати AfD, а також «Альянсу Сари Вагенкнехт» бойкотували його промову та вийшли з залу парламенту. Обидві політсили відкрито виступають проти військової допомоги Україні.