UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Молдові призначили генерального прокурора в межах виконання вимог для початку переговорів про вступ до ЄС

Офіційні переговори про вступ можуть розпочатися наприкінці червня — за умови значного прогресу країни в судовій реформі.

У Молдові призначили нового генерального прокурора після багатомісячних затримок, що є частиною реформи судової системи, необхідної для початку переговорів про вступ країни до ЄС, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Молдова вимагає від Росії екстрадувати засудженого олігарха-втікача

Президент Молдови Мая Санду призначила Іона Мунтяну генеральним прокурором після того, як він набрав найбільшу кількість балів під час відбору, що поклало край місяцям невизначеності протягом тривалого процесу перевірки, який супроводжувався скандалами.

Мунтяну, який був тимчасовим виконувачем обов'язків генерального прокурора та раніше майже десять років працював в антикорупційному департаменті, тепер обіймає цю посаду на постійній основі.

“Ми повинні карати за корупційні дії, і нам потрібні чесні й професійні люди, які відповідають за систему правосуддя”, - заявила Санду в суботу, 1 червня.

Вакансія була відкрита у зв'язку з відставкою попереднього головного прокурора, який був відсторонений у 2021 році через звинувачення в корупції.

За останні кілька років судову систему Молдови потрясли кілька скандалів і звинувачень у корупції. Вимоги ЄС спрямовані на прискорення судової реформи, в тому числі шляхом призначення прокурорів і суддів, які пройшли незалежну перевірку.

Сам процес перевірки був сповнений скандалів, і Санду, і прем'єр-міністр Дорін Речан неодноразово попереджали, що система правосуддя чинить несподівано сильний опір реформам.

Читайте також: Німеччина передасть БТР і системи ППО для збиття безпілотників у Молдову

Призначення генерального прокурора має на меті допомогти Молдові виконати важливі критерії, встановлені Єврокомісією в межах процесу вступу до ЄС.

Країна отримала статус кандидата у 2022 році та може розпочати офіційні переговори про вступ наприкінці червня за умови, що вона продемонструє значний прогрес у судовій реформі. Мета Молдови — приєднатися до ЄС до 2030 року.