UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єврокомісії заперечили заявлене Мішелем «розширення ЄС до 2030 року»

Виконавча влада ЄС заявляє, що не існує конкретних термінів для прийняття нових країн-членів

Європейська комісія відкинула поставлену главою Європейської Ради Шарлем Мішелем мету розширення ЄС до 2030 року. 

«Ми не зосереджені на даті, а зосереджені на дуже тісній роботі з країнами-кандидатами, щоб підготуватися до вступу в Європейський Союз», – заявила 29 серпня заступник речника Єврокомісії Дана Спінант на щоденному брифінгу для преси, передає Politico.

За словами Спінант, Мішель не консультувався з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн щодо змісту своєї промови про розширення ЄС, яку він виголосив у 28 серпня на саміті в Бледі (Словенія).

Читайте також: Уявити майбутнє Євросоюзу без України неможливо — Урсула фон дер Ляєн

Також Спінант зауважила на тому, що розширення – це «процес, заснований на заслугах», і що країни-кандидати повинні бути допущені до вступу лише після того, як вони виконають критерії вступу до ЄС.

Остання публічна суперечка між фон дер Ляєн і Мішелем, яких за їхні складні стосунки називають «дивною парою Європи», сталася в той час, коли тема розширення ЄС набирає обертів у Брюсселі, зазначає Politico.

Лідери ЄС присвятять себе темі розширення ЄС на майбутньому саміті в жовтні, оскільки війна в Україні знову активізувала дебати про розширення блоку. Вісім країн, включаючи Україну та Молдову, які отримали статус кандидатів минулого року, очікують на вступ до ЄС, і на них чиниться тиск, щоб розпочати переговори про вступ України до кінця цього року.

Читайте також: Мобілізованість та мілітаризованість України можуть ускладнити вступ до ЄС – Клімкін

Нагадаємо, на початку серпня журналіст «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікард Йозвяк повідомив, що Єврокомісія вже почала підготовку доповіді про розширення Євросоюзу. Він припускає, що в ній міститиметься заклик розпочати перемовини про вступ України до ЄС. 

Про що говорить перша оцінка Єврокомісії щодо готовності України до приєднання до ЄС, дізнайтеся зі статті експерток Українського центру європейської політики Любові Акуленко і Сніжани Дяченко «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати» на ZN.UA.