UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС закликають випустити облігації на 100 млрд євро для посилення оборони

«Європа зробила багато і має зробити ще більше. Це очевидно», заявила прем’єрка Естонії Кая Каллас

Європейський Союз повинен працювати над планом випуску єврооблігацій на суму 100 мільярдів євро для стимулювання власної оборонної промисловості, а також робити більше для надання зброї Україні, заявила прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас під час Мюнхенської безпекової конференції.

«Ми знаходимося в тому місці, де нам потрібно більше інвестувати і [досліджувати], що ми можемо зробити разом, тому що облігації, які випускаються окремими країнами індивідуально, занадто малі, щоб їх можна було масштабувати. Єврооблігації можуть мати набагато більший вплив», – сказала Каллас 18 лютого в інтерв’ю Bloomberg.

Читайте також: Естонія запланувала будівництво 600 бункерів на кордоні для стримування російського наступу

Каллас вважає, що наступна Європейська комісія, після виборів у червні 2024 року, має застосувати такий же єдиний підхід до безпеки, як і нинішня, коли вона боролася з пандемією ковіду.

Раніше ідею спільних запозичень для посилення обороноздатності ЄС підтримали президент Франції Еммануель Макрон і президент Європейської ради Шарль Мішель. Більш ощадливі країни, такі як Нідерланди і Німеччина, швидше за все, будуть менш зацікавлені в цьому, зазначає Bloomberg. 

Читайте також: США та союзники несуть відповідальність за вихід українських військових з Авдіївки — міністр закордонних справ Естонії

За словами естонського лідера, є й інші, більш негайні кроки, які ЄС має зробити, щоб допомогти Україні, зосередившись на розбудові її промисловості та забезпеченні довгострокових контрактів на постачання, в тому числі шляхом більш глибокого вивчення запасів зброї та пошуку запасів по всьому світу, які можна було б закупити та відправити до Києва.

«Ми повинні зробити все. Європа зробила багато і має зробити ще більше. Це очевидно», сказала Каллас.

Читайте також: США надішлють конфісковані російські кошти до Естонії для використання в Україні — Міністерство юстиції

Нагадаємо, що посилення обороноздатності Європи і пошук нових шляхів підтримки Києва в його війні проти Росії були основними темами дискусій на Мюнхенській конференції, яка завершилася 18 лютого. Зустріч проходила на тлі триваючого глухого кута в США щодо надання Україні десятків мільярдів доларів військової допомоги. Після того, як спікер Палати представників Конгресу США вирішив не виносити на голосування законопроєкт щодо підтримки України одразу після ухвалення в Сенаті, десять членів Палати представників США розробили компромісний проєкт про зовнішню допомогу, який передбачає виділення 47,7 млрд доларів для України.