UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС виділили 1,23 млрд євро на підтримку психічного здоров'я – після пандемії та війни в Україні

У Європі називають збільшення проблем із психічним здоров’ям «тихою епідемією»

Європейська комісія заявила сьомого червня, що виділить 1,23 мільярда євро на ініціативи з охорони психічного здоров'я в 27 країнах-членах Європейського Союзу і зробить психічне здоров'я одним із стовпів політики охорони здоров'я, передає Reuters.

«Сьогоднішній день знаменує собою новий початок для комплексного, орієнтованого на профілактику і багатостороннього підходу до психічного здоров'я на рівні ЄС. Ми повинні подолати стереотипи та дискримінацію, щоб ті, хто цього потребує, могли звернутися до нас і отримати необхідну підтримку. Це нормально – бути не в порядку, і наш обов'язок – забезпечити, щоб кожен, хто просить про допомогу, мав до неї доступ», – заявила комісар ЄС з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес. 

Комісія заявила, що проблеми з психічним здоров'ям вплинули на близько 84 мільйонів людей ще до пандемії COVID-19 і це коштувало економіці ЄС близько 600 мільярдів євро на рік, або 4% ВВП. Ситуація з психічним здоров’ям погіршилася після пандемії, через війну в Україні, занепокоєння щодо зміни клімату та зростання вартості життя через стрімку інфляцію.

Читайте також: За оцінками ВООЗ, наразі кожній четвертій людині в Україні загрожує психічний розлад через війну

На прес-конференції віце-президент Єврокомісії Маргарітіс Схінас назвав це «тихою епідемією» і сказав, що тема психічного здоров'я є останнім шматочком у «пазлі» охорони здоров'я Європейського Союзу .

У ЄС зосередяться на адекватній та ефективній профілактиці, доступі до високоякісної та доступної психіатричної допомоги та лікування, а також на реінтеграції в суспільство після одужання.

Серед ініціатив ЄС:

Читайте також: Українське МЗС чекає на довідку про стан психічного здоров'я спікера парламенту Угорщини

Раніше завідувачка сектору з охорони психічного здоров’я департаменту медичних послуг МОЗ України Яна Українська розповіла про чотири симптоми, які можуть свідчити, що вам потрібна допомога психолога.

Читайте також поради військового психолога Олени Нагорної про те «Як не збожеволіти, очікуючи звісток від полонених або зниклих безвісти рідних» на ZN.UA.