В країнах Європейського Союзу налічується 7,3 мільйона жінок-вчених та інженерів, що становить 41% від загальної зайнятості в науці та інженерії, повідомляє Еurostat. Однак паритету у сферах зайнятості немає.
Найбільше перспектив отримати роботу у науковій сфері у жінок, що будуть працювати у service sector – секторі транспорту, зв'язку, торгівлі. Це 46% всіх учених та інженерів у цьому секторі. Водночас у виробництві жінкам складніше працевлаштуватись. Там їх лише 22%.
Де найбільше в Європі жінок-вчених
Серед країн-членів ЄС частка жінок-науковців та інженерів сильно відрізняється, залежно від особливостей економіки та розвитку наукових інституцій.
Найбільше жінок-вчених – 53% у Данії. Більша частина від кількості всіх науковців – у Литві (52%) та Болгарії (51%). Менше половини – 31% – в Угорщині. У Фінляндії – 32%. в найбагатшій європейській країні – Німеччині – 34%.
Найнижчий відсоток жінок, що віддають себе науці професійно - в Італії та на Мальті.
Вчені та інженери є підкатегорією широкого поняття людей, зайнятих у науці та техніці. У розумінні європейської статистики, науковцями є такий працівник у галузі науки чи техніки, який залучений до систематичного генерування, просування, поширення та застосування наукових і технологічних знань, незалежно від рівня здобутих знань.
Інженерна галузь стрімко розвивається під впливом технологічного прогресу та потреб суспільства. Щоб забезпечити інженерів навичками, які допоможуть вирішити виклики «завтрашнього дня» експерти виокремили найважливіші напрямки в інженерії майбутнього, повідомляє Analytics Insight., серед яких розвиток ШІ, кібербезпека та сталі інженерні практики.