UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Парижі протестувальники проти пенсійної реформи захопили штаб-квартиру Олімпійських ігор

У профспілок останні дні надії на те, що пенсійну реформу скасують у парламенті

Шостого червня у Парижі продовжилися протести проти пенсійної реформи, під час яких члени ліворадикальної профспілки CGT ненадовго зайняли штаб-квартиру літніх Олімпійських ігор 2024 року. Як повідом повідомляє Reuters, це сталося на 14-й день поновлення протестів проти планів уряду підвищити пенсійний вік до 64 років. 

«Кілька десятків бійців CGT увійшли до будівлі на кілька хвилин, щоб розгорнути плакати проти пенсійної реформи. Не було ніякого насильства і ніяких пошкоджень», – повідомили в штаб-квартирі Ігор.

Читайте також: Переможниця Каннського кінофестивалю критикує реакцію влади Франції на протести

Лідери профспілок зібралися перед Національними зборами в Парижі напередодні загальнонаціональних маршів протесту в останній спробі змусити законодавців скасувати закон. Профспілки очікують розгляду в парламенті опозиційного законопроекту, спрямованого на скасування підвищення мінімального пенсійного віку.

Очікується, що спікер нижньої палати парламенту, член партії президента Франції Еммануеля Макрона, відхилить цей законопроект, оскільки, згідно з конституцією, законодавці не можуть ухвалювати закони, які обтяжують державні фінанси, не передбачивши заходів для компенсації цих витрат. Але профспілки сподіваються, що велика кількість протестувальників може змусити законодавців все ж таки розглянути законопроект і провести голосування.

Читайте також: Репортаж з охоплених протестами вулиць Парижа: що кажуть демонстранти, а що – поліція

Рішення президента Макрона проштовхнути реформу за допомогою спеціальних конституційних повноважень викликало гнівні протести цієї весни, але це питання поступово зійшло з порядку денного ЗМІ, що ускладнило мобілізацію профспілок. Макрон, який вважає, що реформа необхідна для покриття величезного дефіциту, сподівається, що наближення літніх канікул і поліпшення показників інфляції допоможуть громадськості рухатися далі.

«Протести тривають вже півроку, це безпрецедентно. Є багато гніву, але також і втоми», – сказала новий лідер профспілки CGT Софі Біне, додавши, що страйкарі відчувають урізання зарплат.

Читайте також: Вихід на пенсію в 64 роки: у Парижі вже третій вечір тривають протести

Очікується, що до протестів по всій Франції приєднаються від 400 тис. до 600 тис. осіб, що менше, ніж понад мільйон, які взяли участь у маршах у розпал пенсійних протестів на початку цього року. Шостого червня французька влада розгорнула 11 тис. поліцейських, в тому числі чотири тисячі у Парижі. 

«Це, ймовірно, один з останніх днів протестів проти реформи», – сказав лідер більш поміркованої профспілки CFDT Лоран Берже.

За його словами, тепер CFDT повинна перетворити гнів на «демонстрацію сили» в переговорах з урядом з таких питань, як поліпшення умов праці й рівня купівельної спроможності.

Читайте також: Сміттєва блокада Парижа і транспортний колапс: протести проти реформи Макрона сколихнули столицю

Нагадаємо, що у січні на протести проти пенсійної реформи Макрона виходило одночасно близько 1,1 мільйона людей, в тому числі близько 80 тисяч у Парижі.

У березні прем’єр-міністерка Франції Елізабет Борн заявила, що попри тривалі протести, в уряді не йде дискусія щодо призупинення або відкликання пенсійної реформи. Проте в уряді погодилися зустрітися з представниками профспілок. У квітні, на тлі масштабних протестів президент Макрон звернувся до французів та заявив, що хоч і шкодує про відсутність компромісу, але скасовувати реформу не буде.